واکنش طالبان به اظهارات اخیر دبیرکل ناتو

© Sputnik / Z.Mواکنش طالبان به اظهارات اخیر دبیرکل ناتو
واکنش طالبان به اظهارات اخیر دبیرکل ناتو  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دبیرکل ناتو گفته بود که تشدید خشونت‌های گروه طالبان، بیانگر عدم تعهد این گروه به صلح است، در صورت از سرگیری مذاکرات صلح با طالبان و به میان آمدن یک توافق با این گروه نیاز جدی است که از این گروه تضمین گرفته شود و از خشونت دست بردارند.

به گزارش اسپوتنیک، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر در پاسخ به اظهارات دبیرکل ناتو در صفحه توییتر اش نوشت است که در توافق نامه‌ای که با ایالات متحده امریکا نهایی شده، در آن به خواست‌های تمام طرف ها پاسخ وجود دارد.

مانع اصلی برسرراه مذاکرات صلح امریکا با طالبان چیست؟  - اسپوتنیک افغانستان
مانع اصلی بر سر راه مذاکرات صلح امریکا با طالبان چیست؟

آقای شاهین می‌افزاید که موارد همچون خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، استفاده نشدن خاک از افغانستان برضد امریکا و هم پیمانانش، کاهش خشونت‌ها، در این توافق نامه بحث شده است.

وی همچنان می‌گوید که کسانیکه این را نمی‌خواهند واضح است که از گفتگو فرار می‌کنند.

این در حال است که ینس استولتنبرگ، دبیرکال ناتو روز گذشته در نشست نماینده‌گان کشورهای عضو و شرکای ناتو در لندن صحبت می‌کرد، گفته بود که اگر مذاکرات صلح افغانستان از سرگرفته شود، ناتو از آن استقبال می‌کند.

وی همچنان گفته است، گروه طالبان به جای تلاش برای پایان دادن به جنگ در افغانستان خشونت‌ها را تشدید بخشیده اند که این عملکرد آنها برای هیچ کس قابل قبول نیست.

دبیرکل ناتو از گروه طالبان خواسته است، در صورت شروع مذاکرات از خود نرمش نشان داده و حاضر شوند از برخی خواسته‌ها و شرایط‌شان بگذرند.

رئیس‌جمهور ترامپ اخیراً به دلیل آنچه کشته شدن یک سرباز امریکایی در افغانستان عنوان شد، مذاکرات میان طالبان و نماینده ایالات متحده امریکا برای افغانستان  را بعد از ماه‌ها گفتمان های فشرده برای پایان دادن به جنگ در افغانستان لغو کرده و اعلام کرد که حملات علیه طالبان تشدید خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала