پاکستان: افغانستان خطرناک‌ترین کشور برای خبرنگاران است

© Sputnik / Khaibar Akifiپاسپورت افغانستان و بیرق پاکستان
پاسپورت افغانستان و بیرق پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در پنج سال گذشته 33 نفر از کارمندان رسانه‌ای از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران در پاکستان کشته شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند: در پنج سال گذشته 33 نفر از اصحاب رسانه ها از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران در پاکستان کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، پاکستان در حال حاضر بعد از افغانستان دومین کشور خطرناک برای خبرنگاران است. در سال‌های 2013 تا 2019 بیش از 33 پرونده قتل اصحاب رسانه در پاکستان تشکیل شده است، این درحالی است که تنها دادرسی به 6 پرونده توسط دادگاه تکمیل شده و از این میان فقط متهم یکی از پرونده‌ها از سوی مراجع قانونی پاکستان مجازات شده است.

براساس این گزارش، کشته شدن خبرنگاران در سال 2018 در مقایسه به سال 2017 به میزان، 30 درصد افزایش یافته است، و در مجموع 7 خبرنگار طی دو سال گذشته در پاکستان کشته شدند.

همچنین در این گزارش آمده است: عامل 30 درصد این خشونت‌ها گروه‌های تروریستی هستند، در حالی که 70 درصد دیگر این پرونده‌ها به افراد مسلح ناشناس نسبت داده شده است.

"حامد میر" یکی از خبرنگاران سرشناس پاکستان که پیشتر مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته است در این باره گفت: بیش از 120 خبرنگار پاکستانی از زمان ورود نیرو‌های امریکا به افغانستان، در حملات تروریستی کشته شده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала