مولانا عبدالله: می خواهند حقایق انتخابات را کتمان کنند

© Photo / IEC fbمولانا عبدالله: می خواهند حقایق انتخابات را کتمان کنند
مولانا عبدالله: می خواهند حقایق انتخابات را کتمان کنند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات می گوید، که همه ای تلاش ها بر این است تا حقایق درباره انتخابات به مردم گفته نشود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز،مولانا عبدالله کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، که رهبری کمیسیون انتخابات از وی خواسته است که در بدل جواب نامه‌ی یونما ۱۵ روز با رسانه‌ها صحبت نکند.

مولانا محمد عبدالله، عضو کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
واکنش مولانا عبدالله به نشر نامه‌ی یوناما درمورد وی

در همین حال اعضای این کمیسیون امروز (سه شنبه، ۲۱ عقرب) در یک کنفرانس خبری با هم مشاجره لفظی کردند، که در نتیجه حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات و حبیب الرحمان ننگ رییس دبیرخانه این کمیسیون نشست خبری را ترک کردند.

این درگیری زمانی رخ داد، که مولانا عبدالله آغاز به خواندن نامه ای در پاسخ به ادعاهای یوناما در برابر خودش را کرد.

آقای عبدالله میگوید:- "همه ای تلاش ها بر این است که مولانا عبدالله چپ باشد. همه ای تلاش بر این است که واقعیت ها را نباید بگویم. دیروز به من میگفتند که یا پانزده روز در تلویزیون گپ نزن یا این نامه را ما جواب چطور و چیکار روان میکنیم".

در نامه آقای مولانا عبدالله به یوناما آمده است، که اقدام یماماتو نماینده ویژه این سازمان برای افغانستان غیرقانونی و خلاف عرف دیپلوماتیک بوده است،«مسوولیت و صلاحیت های نمایندگی سازمان ملل متحد در یک کشور چنین اجازه ای را به ایشان نمی‌دهد».

رهبری کمیسیون انتخابات می‌گوید، که نامه ای که به آدرس این کمیسیون درباره برخورد مولانا عبدالله با یک کارمند این کمیسیون آمده است را همه جانبه بررسی می‌کنند.

عصمت الله مل معاون کمیسیون مستقل انتخابات میگوید:- "ما به آن نامه (نامه یوناما) پاسخ می‌دهیم. نامه را با جزییات مطالعه کرده ایم و رهبری در موردش تصمیم می‌گیرد".

در همین حال نهادهای ناظر بر انتخابات افغانستان می گویند، که نامه آقای یماماتو به رییس کمیسیون انتخابات مداخله آشکار در کار کمیسیون انتخابات است و این مورد غیرقانونی است که حکومت افغانستان و کمیسیون مستقل انتخابات باید در این مورد خاموش نباشند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала