گم‌شدنِ چله عروسی منجر به کشف گنج شد

© Fotolia / Jodie777گم‌شدنِ چله عروسی منجر به کشف گنج شد
گم‌شدنِ چله عروسی منجر به کشف گنج شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک مرد انگلیسی که به همراه دوستش به دنبال چله عروسی مفقود شده خود می گشت، یک گنج پیدا کرد.
انگشتر طلا با نگینه الماس - اسپوتنیک افغانستان
انگشتر الماس شایسته عروس زیبا

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک، یک مرد انگلیسی که به همراه دوستش به دنبال چله عروسی مفقود شده خود می گشت، موفق شد شماری زیادی سکه قدیمی پیدا کند که تاریخشان به بیش از 500 سال پیش باز می گردد.

آنها 84 سکه پیدا کردند که قدیمی ترین آنها به بیش از 500 سال پیش باز می گردد. این اتفاق بسیار غیر منتظره و عجیب بود چرا که این دو نفر به دنبال یک چله انگشتر بودند که ناگهان با گنج مذکور رو به رو شدند.

آقای رینارد که این سکه ها را یافته می گوید:- "این چیزی است که من از وقتی کودک بودم رویای آن را داشتم. این یک احساس شگفت انگیز بود. این مانند شرکت کردن در یک قرعه کشی است".

 قدیمی ترین سکه متعلق به سال 1512 است و در زمان پادشاهی هنری هشتم ساخته شده است. آقای رینارد معتقد است که این سکه می تواند ارزشی برابر با 5 هزار پوند داشته باشد.

سکه دیگر که متعلق به تاریخ 1546 است، می تواند ارزش 3،000 پوند داشته باشد.

آقای رینارد گفت:- "من در ابتدا یک یا دو سکه را دیدم ، اما هیچ تصوری از حجم سکه ها نداشتم بنابراین به سراغ مایكل رفتم كه در تمام زمینه ها متخصص است و از او خواستم به من کمک کند".

آقای رینارد گفت، که وی این سکه ها را به موزه اولستر ارسال کرده است که در آن تیمی از متخصصان برای سکه ها ارزش گذاری خواهند کرد. اگر او سکه ها را بفروشد ، پول سکه ها به طور مساوی بین او و صاحب زمین تقسیم می شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала