عطا محمد نور: بگذارید روند شمارش آرا تکمیل شود

© Sputnikعطا محمد نور: بگذارید روند شمارش آرا تکمیل شود
عطا محمد نور: بگذارید روند شمارش آرا تکمیل شود  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
والی پیشین بلخ گفت، که هیچ فردی علاقمند برآمدن به جاده‌ها نیست‌ و کسی هم چنین آرزوی ای را در سر نپروراند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی از کسانی که به گفته او، به خاطر منافع شخصی خود در پی ایجاد بحران در افغانستان هستند، خواست تا بیشتر از این با سرنوشت مردم بازی نکنند.
نور با انتشار اعلامیه ای با اشاره به اینکه کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی از سوی احزاب و نامزدان ریاست جمهور تعیین شده اند، گفت: از همه ای کاندیدان خواهشمندیم به کمیسیون‌ها فرصت بدهند تا آنها به عنوان تنها مراجع مشروع، روند را تکمیل نموده و نتایج انتخابات را اعلام کنند.

عبدالله: از همه گزینه ها استفاده می کنیم، خواب 2014 را نبینید - اسپوتنیک افغانستان
عبدالله: از همه گزینه ها استفاده می کنیم، خواب 2014 را نبینید

وی گفت: از آنعده كسانی كه براى مقاصد شخصي خود مي خواهند بحران ايجاد كنند خواهش داريم لطفا از این بیشتر با سرنوشت مردم بازی نکرده و به خاطر اهداف كوچك شخصي تان، کمیسیون‌ها را كه خود در انتخاب كميشنران آن سهم داريد، در میان مردم بی‌اعتماد نكنيد.
نور بدون نام گرفتن از نامزدی خاص، از مردم خواست تا "به حرف هاى شخصي کاندید خاص که بارها آزموده شده است، گوش نکنند. هیچ فردی علاقمند برآمدن به جاده‌ها نیست‌ و کسی هم چنین آرزوی ای را در سر نپروراند."
او همچنان از علما، بزرگان، فرماندهان و مردم درخواست کرده تا به گفته وی، در برابر "چنین شخص حریص قدرت که برای بقا دست به هر وسیله‌ای زده و سر از هر سفارتى در مياورد تا مگر برايش چوكي اى برسد، نه تنها خود ايستاد شوند كه مردم را هم در روشنایی قرار بدهند."
یادآوری می کنیم، که عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت که در انتخابات 2014 از عبدالله در برابر غنی پشتیبانی می‌کرد، اکنون به یکی از منتقدان سرسخت رئیس اجرائیه مبدل شده است.
داکتر عبدالله عبدالله  امروز ضمن اعلام مخالفت با تصامیم کمیسیون‌های انتخاباتی گفت که از هر وسیله قانونی و مشروع برای جلوگیری از تقلب استفاده می کند و اجازه نمی دهد تجربه انتخابات سال 2014 تکرار شود.
داکتر داکتر عبدالله عبدالله یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری امروز (یکشنبه، 26 عقرب) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که اگر استقلال کمیسیون انتخابات زیر سوال برود، مشروعیت تمام پروسه انتخابات از بین خواهد رفت.
آقای عبدالله گفت، که تنها آن تعداد از فیصله‌های کمیسیون انتخابات برای مردم پذیرفتنی خواهد بود که در مطابقت با قانون و طرزالعمل‌های موجود باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала