اشرف غنی: صلح را به زودی در کشور خواهیم آورد

© Photo / Ashraf Ghani FB اشرف غنی: صلح را به زودی در کشور خواهیم آورد
 اشرف غنی: صلح را به زودی در کشور خواهیم آورد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهوری افغانستان می‌گوید که طالبان باید بفهمند که با یک ملت و دولت ضعیف روبرو نیستند و به زودی صلح افغانی و اسلامی که خواست همه افغان‌هاست در کشور خواهد آمد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، محمداشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان که اروز سه‌شنبه (5 قوس) در اولین کنفرانس"زنان نظامی صلح و امنیت" در وزارت دفاع ملی صحبت می‌کرد گفت، صلح به یک قوم، سمت و جناح تعلق ندارد بلکه صلح متعلق به همه افغان ها است.

وی بیان داشت:" معنی صلح در نزد هر افغان این است که صلح به امنیت، ثبات، پیشرفت و برادری بیاید لهذا ضرور است که به صلح پایدار تمرکز کنیم".

او افزود:" طالبان باید این فکر را از سرشان دور کنند که می‌توانند مردم افغانستان را به عذر مجبور کرده و با خشونت این ملت قهرمان را تسلیم خود کنند، آنها با یک دولت و ملت ضعیف مقابل نیستند بلکه با یک دولت و ملت قوی که از خود اراده دارند مقابل اند".

اشرف غنی با بیان اینکه  افغانستان مکان معامله نیست بلکه مکان فیصله‌هاست گفت: "در شرایط فعلی هیچ کسی نمی‌تواند حاکمیت قانون را به خطر مواجه سازد، ما تابع قانون هستیم و به اساس قانون اساسی خویش پیش می‌رویم".

آقای غنی زن افغانستان را پیش قدم، نگهبان قانون اساسی و محافظ ارزش‌های این وطن خوانده تاکید کرد، هیچ کسی نمی‌تواند بالای حقوق زنان و نیروهای امنیتی کشور معامله کند، امروز زنان افغانستان فرهنگ خشونت را به فرهنگ امنیت و رفاه تبدیل کرده‌اند.

پیش از این اشرف غنی به شهردار کابل هدایت داد با دور ساختن موانع از روی جاده ها، ضمن ایجاد سهولت در رفت و آمد مردم، به آنان احساس مالکیت جاده ها داده شود.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала