نوشیدن کوکا کولا به جای آب

CC0 / / نوشیدن کوکا کولا به جای آب
نوشیدن کوکا کولا به جای آب - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کوکاکولا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم یک منطقه مکزیک شده است.
شرکت کوکا کولا و پپسی به دوکتوران رشوه میدهند - اسپوتنیک افغانستان
شرکت کوکا کولا و پپسی به دوکتوران رشوه میدهند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک با تو، هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسمات مذهبی در چیاپاس بدون کوکاکولا برگزار نمی‌شود. طبق بررسی‌های انجام شده ۱۵درصد کودکان یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکاکولا می‌نوشند. در منطقه‌ای در کشور مکزیک، کوکاکولا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است.

چیاپاس، جنوبی‌ترین ایالت مکزیک است، که با گواتمالا مرز مشترک دارد و جنوب آن نیز اقیانوس آرام است. مردم چیاپاس وفادارترین افراد به نوشیدنی کوکا کولا هستند و به جای آب کوکا کولا می‌ نوشند. آن‌ها حتی در مراسم های مذهبی و درمان بیماری‌ها نیز از این نوشیدنی استفاده می‌کنند!

در نقاط مختلف شهر چیاپاس تابلو‌های تبلیغاتی کوکا کولا بیش از همه چیز دیده می‌شود. لاری ‌های سرخ رنگ شرکت کوکا کولا نیز دایما در خیابان‌های این شهر در رفت و آمد هستند و یخچال‌های این نوشیدنی نیز در مغازه‌ها به وفور دیده می‌شود.

با وجود تبلیغات گسترده و بیلبورد‌های کوکاکولا، فقر زیادی در این شهر جنوبی مکزیک دیده می‌شود. هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسم 3—کم-مات مذهبی در چیاپاس بدون کوکا کولا برگزار نمی‌شود.

کوکائین - اسپوتنیک افغانستان
کشف کانتینر کوکائین به ارزش 50 میلیون € در کارخانه کوکا کولا فرانسه

پاسکالا یک درمانگر سنتی در چیاپاس می‌گوید، کوکاکولا شیرین است و دارای خاصیت درمانی است.

با این حال آمار مرگ و میر ناشی از مصرف کوکا کولا در این ایالت مکزیک بالاست. شمار زیادی از افراد در این منطقه به دیابت مبتلا شده و مُرده اند، که به گفته یک پزشک کوکا کولا قاتل آنان بوده است. سایر مشکلات بهداشتی ازجمله پوسیدگی دندان نیز در چیاپاس بالا گزارش شده است.

جیمی پیج، پزشکی که در چیاپاس بیماران را درمان می‌کند، گفته که آمار مصرف کوکا کولا در اینجا وحشتناک است و حتی افراد مبتلا به دیابت نیز تمایلی به متوقف کردن مصرف این نوشیدنی ندارند. آن‌ها معتقدند که کوکا کولا پیوندی با بیماری آنان ندارد!

بر اساس بررسی‌های انجام شده ۱۵ درصد کودکان یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکا کولا می‌نوشند. همچنین ۳درصد نوزادان زیر شش ماه نیز این نوشیدنی را مصرف می‌کنند.

از سوی دیگر عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم باعث شده تا مردم برای تامین آب مورد نیاز بدن خود کوکا کولا را به جای آب مصرف کنند.

یادآوری می کنیم، که شرکت کوکا کولا در سال ۱۹۶۰ اقدام به تاسیس یک شرکت در چیاپاس کرده است و از آن زمان این نوشیدنی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала