پمپئو اتحادیه اروپا را به مبارزه مشترک علیه روسیه فراخواند

© AFP 2022 / Getty Images / Zach Gibsonپمپئو اتحادیه اروپا را به مبارزه مشترک علیه روسیه فراخواند
پمپئو اتحادیه اروپا را به مبارزه مشترک علیه روسیه فراخواند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا یک‌بار دیگر تهدید ناشی از روسیه را به اتحادیه اروپا یادآوری نموده و خواستار مبارزه مشترک علیه اقدامات این کشور شد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا از رهبران جدید اتحادیه اروپا خواست تا برای مقابله با آنچه که تهدیدهای ناشی از روسیه، چین و ایران دانست همکاری کنند.

مایک پمپئو شامگاه یکشنبه به وقت محلی با صدور بیانیه‌ای به اورزولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، جوزپ بورل نماینده عالی سیاست خارجی اروپا و شارل میشل رئیس شورای اروپا تبریک گفت و افزود: امریکا منتظر همکاری با تیم جدید رهبری اتحادیه اروپا همسو با پارلمان اروپا، دیوید ساسولی رئیس آن و دولت‌های عضو اتحادیه اروپایی است تا اهداف مشترکمان را به پیش ببریم.

وی این اهداف مشترک را شامل تقویت روابط تجاری، ارتقای استقلال انرژی اروپایی و مقابله با چالش های مشترک امنیت و ارزش‌های دموکراتیک شان دانست که تهدیدهای ناشی از روسیه، حزب کمونیست چین و ایران را هم دربر می گیرد.

وزیر خارجه امریکا در ادامه گفت: ایالات متحده و اتحادیه اروپا با همکاری یکدیگر نیرویی برای خیرخواهی در جهان هستند. ما مشتاقانه امیدواریم که به تقویت این دوستی و همکاری‌ها با شرکای فرا آتلانتیک به منظور اطمینان یافتن از آینده‌ای صلح آمیز و موفق برای شهروندان خود، ادامه دهیم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала