ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طالبان: راه بیرون رفت افغانستان از بحران نظام اسلامی است

© AP Photo / Pakistani Taliban handoutطالبان: راه بیرون رفت افغانستان از بحران نظام اسلامی است
طالبان: راه بیرون رفت افغانستان از بحران نظام اسلامی است - اسپوتنیک افغانستان
گروه طالبان اعلام کرده است، که مشکلات کنونی مردم افغانستان به دلیل فاصله گرفتن کشور از مسیر اصلی و نظام اسلامی است.
 طالبان: داعش خوارج عصر حاضر است  - اسپوتنیک افغانستان
طالبان: داعش خوارج عصر حاضر است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، طالبان مشکلات کنونی افغانستان را فاصله گرفتن این کشور از مسیر اصلی خود یعنی نظام اسلامی عنوان کرد و افزود، که دولت "دست‌نشانده" کنونی برای تحمیل اصول غربی و غیر اسلامی در جامعه تلاش می‌کند.

طالبان با انتشار مطلبی نوشت، که ملت افغانستان مسلمان است و بر این باور می‌باشد که خوشبختی دنیا و آخرت در نظام اسلامی نهفته است.

این گروه افزود، که درصورت ایجاد یک نظام اسلامی آزاد و مستقل در افغانستان عدالت اسلامی حاکم می‌شود و با استقرار قوانین اسلامی در همه بخش‌ها از جمله تجارت، آموزش، فرهنگ، دادگستری و نیز زندگی مشکلات افغان‌ها نیز از بین خواهد رفت.

طالبان ادامه داد، که سرمایه‌های ملی افغانستان در دست صاحبان قدرت است که از حمایت «اِشغالگران» برخوردارند و این افراد محدود نیز با خروج سرمایه از کشور سبب افزایش سطح فقر و ضربه به اقتصاد ملی می‌شوند.

در این مطلب دولت افغانستان در بخش تجارت نیز ناتوان خوانده شده است، که حتی نمی‌تواند برای محصولات کشوری که  اقتصادش مبتنی بر کشاروزی است بازار مناسب پیدا کند و محصولات بسیاری از کشاورزان به دلیل نبود برنامه از بین می‌روند.

طالبان افزود، که برخی نهادهای آموزشی، رسانه‌ها و جامعه مدنی افغانستان برای از بین بردن فرهنگ اسلامی این کشور تلاش می‌کنند و در نتیجه تجاوز فرهنگی و بیکاری، اخلاق نسل جوان متأثر شده، معیارهای اصیل خود را از یاد برده و زیر تاثیر فرهنگ خارجی قرار گرفته است.

یادآوری می کنیم، که در زمان حاکمیت طالبان هم بیکاری در افغانستان بسیار زیاد بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала