شمار افراد مورد اعتماد ترامپ کمتر شد

© AP Photo / Evan Vucciامریکا – ترکیه: S-400 را بخرید، اما استفاده نکنید
امریکا – ترکیه: S-400 را بخرید، اما استفاده نکنید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
منابع در کاخ‌سفید اعلام نموده اند که پس از این مقامات کمتری از دولت آمریکا اجازه دارند به تماس‌های تلفنی دونالد ترامپ گوش کنند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از CNN     پس از رسوایی مکالمات ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، کاخ‌سفید حلقه افرادی که از محتوای مذاکرات تلفنی، ایمیل‌ها و سایر مکاتبات رئیس‌جمهور مطلع می‌شوند را تنگ‌تر کرده است.

شبکه تلویزیونی CNN   به نقل از منابع کاخ سفید گزارش داد پس از آن که گفتگوی تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا در 25 جولای با رئیس‌جمهور اوکراین در کانون تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با استیضاح قرار گرفت، مقامات کمتری از دولت آمریکا اجازه دارند به تماس‌های تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گوش کنند.

منابع کاخ‌سفید در گفتگو با این شبکه اعلام کردند متن این تماس‌های تلفنی به شمار کمتری از مقامات داده خواهد شد.

یک مقام آگاه در کاخ‌سفید به سی‌ان‌ان گفت: هیچ کسی اجازه حضور در این تماس‌ها را ندارد. او همچنین از تلاشی جدید برای محدود کردن دسترسی به تماس‌های تلفنی و مطلع شدن تنها مشاوران ارشد از این تماس‌ها خبر داد. او افزود: پس از فرار اسب، در انبار بسته شده است.

چندین مقام در گفتگو با سی‌ان‌ان اعلام کردند زمانی که ترامپ با سران جهان صحبت می‌کند، تنها شمار کمی از افراد منتخب در آن جلسه حضور دارند و این فهرست توسط «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید تأیید می‌شود.

پیش‌تر در دولت و طی دوران ریاست جمهوری افراد دیگر، شمار بیشتری از مقامات اجازه حضور در این تماس‌ها را داشتند که این افراد شامل مشاوران متخصص در امور آن کشور‌ها می‌شد.

این گزارش در حالی منتشر شد که کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به پیشبرد دو بند در استیضاح رأی داد که در آن ترامپ به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در فعالیت‌های کنگره متهم شده است. مجلس نمایندگان آمریکا در ماه سپتامبر و در پی فاش شدن تماس تلفنی ترامپ، تحقیقات در ارتباط با استیضاح را آغاز کرد. طی هفته‌های پس از آن، چندین مقام -از جمله ویندمن-در ارتباط با این تماس تلفنی در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت دادند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала