منبع یمنی: عربستان در نزدیکی باب‌المندب یمن پایگاه نظامی می‌سازد

© AP Photo / SPAمنبع یمنی: عربستان در نزدیکی باب‌المندب یمن پایگاه نظامی می‌سازد
منبع یمنی: عربستان در نزدیکی باب‌المندب یمن پایگاه نظامی می‌سازد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک منبع یمنی اعلام کرد که عربستان سعودی به "زقر" جزیرهای در سواحل یمن و اریتره نیرو فرستاده و در نزدیکی "باب‌المندب" اعزام کرده و در حال ساخت مرکز فرماندهی و امثال آن در این جزیره است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد، عربستان سعودی ده‌ها نظامی به جزیره "زقر" در دریای سرخ، واقع در سواحل یمن و اریتره و در نزدیکی "باب‌المندب" اعزام و ساخت یک پایگاه نظامی را آغاز کرده است.

سیستم دفاع هوایی یمن، جنگنده اف ۱۵ ائتلاف سعودی را فراری داد - اسپوتنیک افغانستان
سیستم دفاع هوایی یمن، جنگنده اف ۱۵ ائتلاف سعودی را فراری داد

این منبع که نخواست نامش فاش شود به روزنامه "عربی ۲۱"، زقر بزرگترین جزیره مجمع‌الجزایر "حنیش" در جنوب بحیره سرخ است و ریاض حضور نظامی خود در این جزیره را تقویت کرده است.

وی تأکید کرد، بیش از پنجاه نظامی سعودی در حال حاضر در این جزیره راهبردی حضور دارند، جزیره‌ای که پیش‌تر نیروهای محلی که امارات آن را سازماندهی کرده بود، بر آن مسلط بودند.

 منبع مذکور افزود: نیروهای سعودی ساخت ساختمان‌هایی در داخل الجزیره از جمله "مرکز فرماندهی" را آغاز کرده‌اند که نشان‌دهنده تمایل عربستان برای تبدیل جزیره به یک پایگاه نظامی در بحیره سرخ است. نقش سعودی‌ها از حمایت از نیروهای گارد ساحلی به تقویت حضور نظامی در جزیره زقر رسیده است.

در ماه گذشته اخباری مبنی بر اینکه عربستان در کنار تجهیز نیروهای گارد ساحلی یمن به قایق‌های جنگی، نیروهایی هم به جزیره زقر اعزام کرده، منتشر شده بود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала