ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تهدید شدن کارمندان اسپوتنیک در استونیا به تعقیب کیفری

© Sputnik / Igor Russak / ورود به گالری تصاویرتهدید شدن کارمندان اسپوتنیک در استونیا به تعقیب کیفری
تهدید شدن کارمندان اسپوتنیک در استونیا به تعقیب کیفری 
 - اسپوتنیک افغانستان
مقامات استونیا کارمندان خبرگزاری اسپوتنیک استونیا را در صورت که تا اول جنوری سال آنیده همکاری خود را با خبرگزاری «روسیه امروز» متوقف نکنند تحت تعقیب کیفری قرار می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات استونیا می‌گویند در صورت کارمندان خبرگزاری اسپوتنیک تا اول ماه جنوری سال 2020 میلادی همکاری خود را با خبرگزاری «روسیه امروز» متوقف نکنند تحت تعقیب کیفری قرار خواهند گرفت.

فشار دولت استونیا بر نمایندگی خبرگزاری اسپوتنیک در این کشور - اسپوتنیک افغانستان
فشار دولت استونیا بر نمایندگی خبرگزاری اسپوتنیک در این کشور

همانطور که در بیانیه معلوم شد، کارمندان اسپوتنیک از ادارۀ پولیس و مرزبان کشور نامه‌هایی «با تهدید مستقیم تعقیب کیفری علیه آنها» دریافت کردند. تالین این اقدام خود را با تحریم هایی که اتحادیه اروپا در ماه مارچ سال 2014 میلادی علیه تعدادی از افراد و شرکت‌ها در زمینه وقایع اوکراین وضع کرده بود، توجیه کرد.

اسپوتنیک استونیا در پاسخ به نامه‌‌هایی ارسال شده توسط اداره پولیس این کشور، گفته است که خبرگزاری «روسیه امروز» در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار ندارد.

در متن بیانیه آمده است: ما می‌خواهیم یادآوری کنیم که خبرگزاری «روسیه امروز» در هیچ یک از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا دیده نمی‌شود. ما اقدامات مقامات استونیا را خودسرانه می‌دانیم و قصد داریم از سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا، شورای اروپا، یونسکو و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر درخواست نظارت کنیم و خواستار ارزیابی درست در این مورد بی‌سابقه نقض آزادی و اقداماتی برای تضمین حقوق روزنامه‌نگاران در اجرای فعالیت‌های حرفه‌ای آنها استیم.

این خبرگزای تاکید کرده است که در ماه‌های اخیر کارمندان اسپوتنیک استونیا بارها و بارها برای گفتگوهای «پیشگیرانه» به ادارات مختلف امنیتی در کشور فراخوانده شده اند که در جریان گفتگوها از آنها خواسته شده که کشور را ترک نمایند.

کریل ویشینسکی مدیر اجرایی خبرگزاری «روسیه امروز» نسبت به اقدامات مقامات استونیا واکنش نشان داده می‌گوید که در جلسه شورای حقوق بشر دوما که در حضور رئیس‌جمهور پوتین فردا برگزار می‌شود، موضوع تهدید شدن کارمندان اسپوتیک توسط مقامات استونیا را مطرح خواهد کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала