منابع: طالبان برای گفتگو در باره آتش‌بس به پاکستان سفر کرده‌اند

© Sputnikمنابع: طالبان برای گفتگو در باره آتش‌بس به پاکستان سفر کرده‌اند
منابع: طالبان برای گفتگو در باره آتش‌بس به پاکستان سفر کرده‌اند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
برخی از منابع آگاه از دور تازۀ مذاکرات امریکا و طالبان در قطر، می‌گوید که به تازه‌گی یک هیئت طالبان از دوحه به پاکستان سفر کرده‌است تا به گفتۀ این منابع، با شماری از فرماندهان طالبان دربارۀ یک آتش‌بس احتمالی کوتاه‌مدت، رأی‌زنی کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این منابع، می‌گویند که سفر این هیئت طالبان، پس از به‌میان آمدن وقفه در مذاکرات اخیر نماینده‌گان طالبان و امریکا در دوحه، انجام شده‌است.

منابع نزدیک به طالبان: به زودی در مورد آتش‌بس کوتاه مدت تصمیم گرفته می‌شود  - اسپوتنیک افغانستان
منابع نزدیک به طالبان: به زودی در مورد آتش‌بس کوتاه مدت تصمیم گرفته می‌شود

رحیم‌الله یوسف‌زی - روزنامه‌نگار پاکستانی گفت: «فعلاً طالبان با حکومت افغانستان، آتش‌بس کامل نخواهند کرد. آنان می‌گویند هنگامی که نشست با حکومت افغانستان و افغانان شروع شود، در آن‌جا در باره آتش‌بس حرف خواهیم زد».

سمیع یوسف‌زی، روزنامه نگار نیز بیان داشت: «امریکاییان به این فکر و انتظار اند که طالبان با سران خود‌شان مشوره‌های بیشتری کنند؛ اما طالبان می‌گویند که ما دیگر به گفت‌وگو و مشوره نیاز نداریم».

این در حالی است که سهیل شاهین، سخن‌گوی دفتر طالبان در قطر، به روز جمعه در صفحه تویترش، بر موقف طالبان بر بیرون شدن کامل نیروهای خارجی از افغانستان تأکید ورزد.
او ‌نوشت که گفت‌وگوهای میان‌افغانان، تنها در صورت امضاء شدن توافقنامه بیرون‌شدن کامل نیروهای خارجی از افغانستان، میان امریکا و طالبان، آغاز خواهند شد.

پس از دور اخیر مذاکرات امریکا و طالبان، هفته پیش زلمی خلیل‌زاد کابل آمد و با رهبران حکومت و نیز شماری از سیاست‌گران دیدار و گفت‌وگو کرد.

منابعی از برگشت خلیل‌زاد به دوحه در دو روز اخیر، نیز سخن می‌گویند؛ اما تاکنون مقام‌های امریکایی در این باره چیزی نگفته‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала