ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایجاد کلاس های آموزشی زبان خارجی برای زندانیان پلچرخی

© Photo / ریاست محبس مرکزی پلچرخیزندان پلچرخی کابل
زندان پلچرخی کابل - اسپوتنیک افغانستان
وزارت داخله اعلام کرده است که کلاس های جدید زبان‌های خارجی، ثقافت اسلامی و تکنالوژی معلوماتی در زندان پلچرخی کابل راه اندازی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرنامه که از سوی وزارت داخله امروز شنبه(21 جدی) منشر شده است اعلام کرد که کلاس های جدید زبان‌های خارجی “انگلیسی، فرانسوی، عربی و روسی”، ثقافت اسلامی و تکنالوژی معلوماتی در زندان پلچرخی برای زندانیان راه اندازی شده است.

میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف، در مراسم افتتاح این کلاس ها برای زندانیان، از تلاش های رهبری ریاست عمومی محابس در قسمت فراهم آوری فرصت و سهولت خوب آموزشی برای زندانیان و ایجاد کلاس های درسی قدردانی کرده و افزوده است: “وزارت معارف در قسمت آموزش محبوسین هماهنگی خوبی را با وزارت امور داخله ایجاد نموده و قرار است در آینده کورس های سواد آموزی و آموزش مضامین مکتب نیز در محابس کشور ایجاد گردد.”

طالبان افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
اتن ملی طالبان در زندان پلچرخی جنجال آفرید + ویدئو

از سویی هم اختر محمد نورزوی، رییس زندان پلچرخی هدف محوری مجازات را اصلاح و تجدید تربیت زندانیان خوانده، تاکید کرده است که زندان مرکزی پلچرخی در همکاری با ریاست عمومی محابس و توقیف خانه ها به منظور بلند بردن سطح آگاهی زندانیان و عدم تکرار جرم، برنامه های متعددی را راه اندازی کرده است.

وزارت داخله اضافه کرده است که همچنان در این مراسم برای ده تن از دانش آموزان “زندانی” ممتاز و استادان شان از سوی سرپرست وزارت معارف تقدیرنامه داده شده است.

این در حالی است که پیش از این وزارت داخله گفته بود، هر زندانی که یک کتاب مطالعه و در مورد آن معلومات کوتاه ارایه کند، 6 روز در مدت زندانی او تخفیف داده می شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала