ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حقایق دلچسپ راجع به اردوی هند

© Sputnik / Host Photo Agency/Konstantin Chalabovحقایق دلچسپ راجع به اردوی هند
حقایق دلچسپ راجع به اردوی هند - اسپوتنیک افغانستان
حالا توجه شما را به نقاط بارز تاریخ اردوی هند جلب میداریم.

1. تاریخ اردوی هند به سال 1895 باز می گردد، زمانی که ریاست های اردوهای بنگال، بمبئی و مدراس در یک اردوی واحد هند متحد شدند.

2 . اردوی هند شاهد بازسازی جهانی در سال 1947 بود که هندوستان بریتانوی به هند و پاکستان تقسیم شد. اردوی هند بریتانوی بین دو کشور تازه ایجاد شده تقسیم شد و چهار از 10 غند گورکاها به انگلیس منتقل شدند.

3. قطعات تفنگداران اسام که در سال 1835 تشکیل شده بود، قدیمی ترین نیروی شبه نظامی در کشور بود.

4. اگرچه ارتش هند با زمانهای متغیر سازگار شده است، اما گذشته را کاملاً رها نکرده است. 61- غند سوارکاران احتمالاً تنها غند سواره نظام در دنیای معاصر است. اگرچه امروزه سواره نظام عمدتاً برای اهداف تشریفاتی مورد استفاده قرار می گیرد، در صورت نیاز در وضعیت داخلی نیز می تواند از آن برای امنیت داخلی یا حفاظت استفاده شود. در جریان جنگ هند و پاکستان در سال 1971، 61 سواره نظام کار گزمه ها با سواری اسب را بر عهده گرفتند.

5. قطعه کشف اردوی هند که به نام اداره اطلاعات نظامی یاد میشود، در سال 1941 تشکیل شد. این اداره کار اطلاعات فرامرزی انجام میدهد و بر تفتیش فساد در اردو نظارت می کند.

6. اردو در چهار جنگ بزرگ با پاکستان - 48- 1947، 1965، 1971 و 1999 جنگیده است. در هر جنگ، جسارت سربازان هندی دشمن را شکست داده و حاکمیت این کشور دست نخورده باقی مانده است. ولی از جمله تمام نبردهایی یادشده، مشهورترین آن نبرد لونگیوالی می باشد که در دسامبر سال 1971 صورت گرفته است. این نبرد را بخاطر به خوبی به یاد دارند که در آن فقط 120 سرباز جلو پیشروی بیش از 2 هزار سرباز پاکستانی را گرفته بود. این نبرد تمام شب ادامه داشت و وقتی که طیارات نیروی هوایی هند صبح روز دیگر دست به آتشباری از آسمان زدند، سربازان پاکستانی فرار کردند. آنها 34 تانک را به جا گذاشتند.

اردوی هند در جریان یک شبانه روز دو پرتاب آزمایش راکت براهموس را انجام داد - اسپوتنیک افغانستان
اردوی هند در جریان یک شبانه روز دو پرتاب آزمایش راکت براهموس را انجام داد

7. پرتگالی ها بیش از 400 سال گوا را اداره کردند. هنگامی که انگلیس ها کنترول هند را در سال 1947 رها کردند، پرتگالی ها از تسلیم گوا خودداری کردند. عملیات Vijay در دسامبر سال 1961 آغاز شد که به خاتمه حکمروایی پرتگال در هند و بازگشت گوا، دامان و دیو به اتحادیه هند منجر شد.

8. یکی از بزرگترین پادشاهی هند، حیدرآباد، از پیوستن به اتحادیه هند خودداری کرد. عملیات چوگان در سپتامبر سال 1948 آغاز شد و موفق ثابت گردید. این عملیات که 5 روز طول کشید و منجر به تلفات 32 نفر از طرف هندی و 3500 نفر از طرف دشمن شد، به ادغام شهزادگی ایالت حیدرآباد به هند منجر گردید.

9. جنگ کارگیل که در سال 1999 رخ داد، یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ هند بود. ارتش هند توانست تعدادی از مواضع طرف هند را بدست آورد که در آن نیروهای و شبه نظامیان پاکستانی نفوذ کرده بودند. تخمین زده می شود که حدود 3 هزار تن مجاهدین و 700 سرباز پاکستانی کشته شدند.

10. پل بیلی که توسط اردوی هند در سال 1982 ساخته شده، بلندترین پل جهان است. این پل بین رود دراس و رود سورو در دره لاداح واقع است.

11. Para Vir Chakra - بالاترین مدال هند به خاطر مردانگی است. این مدال به خاطر بالاترین درجه شجاعت یا ایثار در حضور دشمن اعطا می شود. تاکنون 21 بار مدال به برندگان داده شده که 14 مدال به مستحقین پس از مرگ داده شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала