ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آرای بیش از 5 هزار محل بازشماری می‌شود

© AP Photo / Massoud Hossainiآرای بیش از 5 هزار محل بازشماری می‌شود
آرای بیش از 5 هزار محل بازشماری می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
کمیسیون شکایات انتخاباتی از بازشماری آرا در 21 ولایت خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، اعضای کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی امروز تاریخ 14 جنوری در یک کنفرانس مطبوعاتی در کابل گفته اند، آرای 5 هزار و 316 محل در 21 ولایت باز شماری خواهد شد. به گفتۀ اعضای این کمیسیون، از مجموع شکایت‌ها نزدیک به ۱۰ هزار شکایت به دلیل عدم ارایۀ اسناد از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی رد شده است.
از سویی هم آرای 109 محل در ولایت‌های کابل، بدخشان، غور و پکتیا از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی باطل اعلام شد.
کمیسیون شکایات گفته است که در کابل 1699 محل، ننگرهار 1582 محل، در تخار 73 محل، پکتیا 186محل، در نمیروز 177 محل، هلمند 265 محل، کندهار 121 محل، در کندز 46 محل، در میدان‌وردک 25 محل، در پروان 92 محل، در کاپیسا 117 محل، در کنر 243 محل، خوست 53 محل، در هرات 60 محل، در زابل 61 محل، در لوگر 18 محل، در غور 51 محل، در پکتیکا 383 محل، در پکتیا 186محل، در غزنی 65 محل، در لغمان 43 محلل و در بغلان 6 محل بازشماری خواهد شد.
در عین حال اعضای کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی گفته اند که هر کسی ابلاغیه دریافت می‌کند می‌تواند تا سه روز در دفتر مرکزی استیناف‌خواهی کند.
در عین حال کمیسیون مستقل رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی تایید می‌کند که دفتر این نهاد در ولایت دایکندی کسانی را در کمیسیون مستقل انتخابات که آرای پاک شماری از محل های رای دهی را باطل ساخته اند، به دادستانی معرفی کرده است.
اما از سویی هم چمن شاه اعتمادی، رییس دبیر خانۀ کمیسیون رسیده‌گی به شکایت های انتخاباتی می‌گوید که پس از استیناف خواهی احتمال دارد که این فیصله تغییر کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала