غنی در دیدار با باشندگام ناحیه ۶، ۷ و ۱۳: قضاوت جمعی و تشخیص مردم، نقشۀ راه من است

© ارگ ریاست جمهوریغنی در دیدار با باشندگام ناحیه ۶، ۷ و ۱۳: قضاوت جمعی و تشخیص مردم، نقشۀ راه من است
غنی در دیدار با باشندگام ناحیه ۶، ۷ و ۱۳: قضاوت جمعی و تشخیص مردم، نقشۀ راه من است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور افغانستان امروز با باشندگان ناحیه ۶، ۷ و ۱۳ کابل در ارگ ریاست جمهوری دیدار و به مشکلات آنها گوش داد.
 غنی: غاصبان زمین افشا و ممنوع‌الخروج می‌شوند - اسپوتنیک افغانستان
غنی: غاصبان زمین افشا و ممنوع‌الخروج می‌شوند

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری افغانستان نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در چهارمین نشست گفتمان ملی، پیش از ظهر امروز دیدگاه ها، مشکلات، خواست ها و پیشنهادات باشندگان ناحیه های ششم، هفتم و سیزدهم کابل را گوش نمود.

در نشستی که امروز در قصر سلام خانه ارگ برگزارشد، محمد امین غیرت به نمایندگی از معارف و جوانان، مولوی عبدالرحمن به نمایندگی از علمای کرام، سیماگل جمالی به نمایندگی از زنان، انجنیر خوشحال یاری به نمایندگی از وکلای گذر و محمد عارف حیدری به نمایندگی از اصناف و بزرگان قومی، از رئیس جمهور بخاطر اینکه دروازه ارگ را به روی مردم باز کرده و مشکلات مردم را رو در رو می شنود، تشکر کردند. آنان مشکلات، خواست ها او پیشنهادات شان را در زمینه های ترانسپورت، کانکریت سرک ها و کوچه های فرعی، آب آشامیدنی، نا امنی، صحت، جمع آوری کثافات، جلوگیری از غصب زمین، بلند بردن کیفیت معارف، برق، محیط زیست، مشکلات و حقوق زنان، ایجاد ساحه سبز و پارک های تفریحی، جلوگیری از خشونت علیه زنان، افزایش قیمت مواد سوخت، اعمار بند شاه توت، جلوگیری از مواد مخدر، برداشتن موانع از سرک ها و کوچه ها، جلوگیری از جرایم و رسمی ساختن مساجد، با رئیس جمهور شریک ساختند.

محمد اشرف غنی - اسپوتنیک افغانستان
غنی: حوصله ملت به سر رسیده/ افراد مسلح مسوول وغیرمسوول خلع سلاح می شوند

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در ادامه نوشت: رئیس جمهور غنی پس از شنود خواست ها و پیشنهادات سخنرانان، گفت: در کنار اصلاحات دیگر، در امنیت کابل تغییرات سراسری رونما خواهد شد و همچنان در پولیس ملی اصلاحات اساسی به میان می آید. ترس مردم از پولیس باید به باور مبدل گردد و کابل مصئون شود، چون بدون این کار این سرمایه بشری و طبیعی ضایع می گردد.

رئیس جمهور افغانستان قضاوت جمعی مردم را بی پیشنه و تشخیص آنان را بجا خوانده، گفت: تشخیص شما نقشۀ راه من است. پیشنهادات و نظریات شما به برنامه و پلان مبدل می شود. بدون همکاری تان، مشکل ناامنی کابل و دیگر مشکلات حل نمی گردد.

رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد، که اقدامات مسئولان کابل کافی نمی باشد، آنان باید در شش ماه آینده مشکلات موجود را حل و رضایت مردم را به دست بیاورند.

رئیس جمهور افغانستان پشتیبانی مردمی را در تغییر ساحات غیر پلانی به ساحات پلانی، ایجاد محیط مناسب و استملاک مهم خواند و گفت: در این بخش با ایجاد نظم و سیستم، عواید شهر کابل ده برابر افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور افغانستان در ادامه افزود، که باید زمینه استفاده از برق آفتابی فراهم گردد و به رئیس دافغانستان برشنا شرکت هدایت داد تا در مدت سه هفته مشکلات موجود در قسمت برق، به خصوص مشکلات در پرداخت صرفیۀ برق شهروندان، به صورت اساسی حل و مدیریت گردد.

رئیس جمهور افغانستان همچنان خاطر نشان ساخته است، که هر شهروند باید مانند مصرف پول موبایل، از مصرف برق خویش نیز آگاهی داشته باشد. ارجحیت دادن به مقامات دولتی در قسمت برق پذیرفتنی نیست. وی افزود، که مشکلات زنان ابعاد فرهنگی و پیچیده دارد و به منظور تشخیص و حل این مشکلات، با زنان در نشست های اختصاصی بحث خواهد شد.

رئیس جمهور افغانستان همچنان به رئیس معارف شهر کابل هدایت داده است، که تا در مدت چهار هفته پلان منظمی را بخاطر جلوگیری از آزار و اذیت شاگردان به خصوص دانش آموزان دخترانه ترتیب کند، در غیر آن این ریاست لغو خواهد شد.

 وی افزود، که فروشندگان مواد مخدر همانند تروریستان قاتل مردم هستند و در مقابل آنان اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور افغانستان در نشست امروز همچنان به والی، شاروال و قوماندان امنیه کابل هدایت داد تا موانع را از سرک ها و کوچه های شهر کابل بردارند. وی افزود، که دریای کابل مدیریت می گردد، ساحه شیردروازه به پارک ملی مبدل می شود و در ساحه سبز کابل تغییرات اساسی به میان می آید.

در پایان این نشست رئیس جمهور افغانستان گفت: همکاری و پشتیبانی مردم را در زمینه نشر نام های غاصبان، ممنوع الخروج ساختن و معرفی آنان به دادستانی کل مهم خواند و افزود، که باشندگان کابل در شش ماه آینده باید حداقل شش پیشرفت اساسی را در نواحی شان، لمس کنند.

یادآوری می کنیم، که در این اواخر بی امنیتی در شهر کابل بسیار زیاد شده است، که حتی در برخی از مناطق در روز روشن دزدان و رهگیران، پول و گوشی همراه باشندگان کابل را با زور می گیرند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала