ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دانش: طرح کاهش خشونت‌ها فرار از صلح پایدار است

© دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری دانش: طرح کاهش خشونت‌ها فرار از صلح پایدار است
دانش: طرح کاهش خشونت‌ها فرار از صلح پایدار است - اسپوتنیک افغانستان
معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان گفت، که طرح کاهش خشونت‌ها فرار از صلح واقعی و فریب دادن جامعۀ جهانی است.
سرور دانش: برای برقراری صلح در افغانستان نیاز به آتش بس دائمی است - اسپوتنیک افغانستان
سرور دانش: برای برقراری صلح در افغانستان نیاز به آتش بس دائمی است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان، طرح کاهش خشونت‌ها را از سوی طالبان، فرار از صلح واقعی و فریب دادن جامعۀ جهانی می‌داند.

دانش، که امروز (یک‌شنبه، ۲۹جدی) در یک نشست در کابل سخن می‌زد، افزود: ممکن است با توجیه‌های طالبان، ایالات متحده با این گروه توافق‌نامۀ صلح امضاء کند، اما این توافق هیچ مشکل افغانستان را حل نخواهد کرد.

معاون دوم رییس‌جمهور افغانستان در این باره بیان داشت:- "طرح کاهش خشونت و مانند آن، یک نوع طرح بسیار مبهم و یک نوع فرار از صلح و فریب دادن مردم و جامعه جهانی است".

بربنیاد گزارش‌ها طالبان و ایالات متحدۀ امریکا که در دوحه سرگرم رأی‌زنی‌ها دربارۀ صلح افغانستان استند، روی طرح «کاهش خشونت» در افغانستان کار می‌کنند. اما حکومت افغانستان تأکید دارد که طرح کاهش خشونت جنبۀ عملی ندارد و باید طالبان به آتش‌بس تن بدهند.

سهیل شاهین سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، به روزنامۀ «دان» پاکستان گفته‌است، که توافق صلح میان این گروه و امریکا تا پایان ماۀ جنوری امضاء خواهد شد و پیش امضای این توافق‌نامه، عملیات‌های نظامی طالبان کاهش خواهند یافت.

توبی لنزر معاون فرستادۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان اما می‌گوید، که مطمین نیست که در سال جاری، افغانستان به صلح دست یابد:- "من بسیار امیدوارم که صلح ممکن است؛ اما من با یقین گفته نمی‌توانم که صلح امسال خواهد آمد. اما آنچه امسال شده می‌تواند کاهش در خشونت‌هاست".

از سویی دیگر، نمایندۀ ویژۀ آلمان برای افغانستان در دیدار با شماری از سیاست‌گران افغانستان از آماده‌گی آلمان برای میزبانی دور تازۀ گفت‌وگوهای میان افغانان خبر داده‌است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала