ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پدرام: اشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند

© Photo / Dr. Latif Pedram fbپدرام: اشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند
پدرام: اشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند - اسپوتنیک افغانستان
رهبر حزب گنگره ملی افغانستان با اشاره به خطیر بودن اوضاع منطقه و نقشه‌های شوم امریکا، تاکید کرد که باید در برابر حضور اشغالگرها متحد شد.
پدرام: حضور «مالکانه‌» ترامپ در بگرام توهین و تحقیر آمیز است - اسپوتنیک افغانستان
پدرام: حضور «مالکانه‌» ترامپ در بگرام توهین و تحقیر آمیز است

به گزارش اسپوتنیک، لطیف پدرام رهبر حزب کنگره ملی افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، از ملت‌های منطقه خواست تا در برابر حضور امریکا متحد شوند.

وی در برگه ای فیسبوکش نوشت: اشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند. نئولیبرالیسم که امریکا نوک پیکان آن است، دست اندر کار بحران سازی‌های خطیر و سودجویانه در جهان و به ویژه منطقه و حوزه‌ تمدنی ماست. باید هوشیار باشیم که عدالت خواهی اجتماعی و انسانی و طبقاتی را با علم کردن موضوعاتی فرع بر مبارزه در برابر استثمار، استعمار و اشغالگری به حاشیه نرانند.

وی در بخش دیگری از پیام فیسبوکی اش تاکید کرد: توحید، نبوت و معاد در اسلام از اصول دین است. البته در مذهب شیعه عدل و امامت هم لحاظ شده‌اند. شریعت خدا یکی است سنی و شیعه ندارد البته تفاوت‌های فقهی وجود دارد که عادی است، اما رسیدگی به این امور و تفاوت‌ها کار فقها و علمای ادیان و مذاهب است. آنچه به شهروندان بر می‌گردد و حقوق آن‌ها،حق ابراز نظر و ابراز رای دارند که البته باید مسئولانه و از سر آگاهی باشد.

نامزد ریاست جمهوری افغانستان در ادامه نوشته است: با توجه به خطیر بودن اوضاع و نقشه‌های شوم امریکا و متحدانش در منطقه باید هوشیار بود. جنگ مذهبی به نفع افغانستان/خراسان نیست. اگر قرار است چیزی را زیر سوال ببریم و به آن اولویت بدهیم حضور اشغالگرهاست که باید در برابر آن‌ها متحد شویم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала