ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ساخت و ساز بیمارستان برای مقابله با ویروس کرونا

© REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN ساخت و ساز بیمارستان برای مقابله با ویروس کرونا
ساخت و ساز بیمارستان برای مقابله با ویروس کرونا - اسپوتنیک افغانستان
در شهر ووهان چین یک بیمارستان برای مقابله با ویروس جدید آباد می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون مرکزی چین، اعلام کرده است که ساخت و ساز یک بیمارستان امروز جمعه تاریخ 24 جنوری برای بیماران آلوده به ویروس کرونا آغاز شد.
اوایل صبح امروز، ده ها دستگاه در محل ساخت و ساز مشغول پاکسازی محل هستند که برای تکمیل آن الی 2 فبروری برنامه ریزی شده است. مساحت بیمارستان جدید 25 هزار متر مربع خواهد بود و همزمان گنجایش 1 هزار بیمار را خواهد داشت.
گفته شده است که این شفاخانه به مدل بیمارستان خیاتانشان که در شهر پکن در ظرف هفت روز ساخته شده بود خواهد بود.ظرفیت بیمارستان در آن زمان به 1 هزار تخت می رسید و بیماران از سراسر کشور به مدت دو ماه تحت معالجه در آن قرار می گرفتند.
براساس اعلام مقامات کمیته طبی در چین تا ساعت 24 چهارشنبه شب به وقت محلی، 17 تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته و 571 تن دیگر هم به این ویروس مبتلا شده اند که حال 95 تن آنها نیز وخیم است.
ویروس کرونا در حال گسترش به 25 ولایت و شهرهای مرکزی وابسته به چین است.
در اواخر ماه دسمبر سال گذشته، مقامات چینایی از شیوع ذات الریه با منشا ناشناخته در شهر ووهان خبر دادند. موارد اول مربوط به بازار غذاهای دریایی بود. کارشناسان قبلاً دریافتند که عامل ایجاد کننده بیماری نوع جدیدی از ویروس کرونا سال 2019 است که از یک فرد به فرد دیگر سرایت می‌کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала