ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پدرام: طالبان حکومت غنی را «یک حکومت دست‌نشانده و ناتوان» می‌دانند

© Photo / Dr. Latif Pedram fbلطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
لطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
لطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در یک نشست خبری در کابل ابرازداشت که طالبان حکومت اشرف غنی را «یک حکومت ناتوان و دست‌نشانده» می‌دانند و حاضر به مذاکره با این حکومت نیستند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ششم میزان می‌گوید که گروه طالبان حاضر به مذاکره با حکومت افغانستان به رهبری محمداشرف غنی نیست. به گفته‌ی او، حکومت باید در جمع گروه‌های سیاسی دیگر در گفت‌وگوهای صلح با طالبان شرکت کند.

آقای پدرام که امروز (شنبه، 5 دلو) در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، گفت که طالبان حکومت اشرف غنی را «یک حکومت ناتوان و دست‌نشانده» می‌دانند و حاضر به مذاکره با این حکومت نیست.

پدرام: حضور «مالکانه‌» ترامپ در بگرام توهین و تحقیر آمیز است - اسپوتنیک افغانستان
پدرام: حضور «مالکانه‌» ترامپ در بگرام توهین و تحقیر آمیز است

او گفت: «اگر قرار است مشارکت کند، باید در جمع گروه‌هایی که می‌خواهند در گفت‌وگوهای صلح مشارکت کنند، شرکت کند.»

پیش از این، کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح کشور نیز گفته بود که گروه طالبان حاضر به گفت‌وگو با دولت افغانستان به‌ویژه رییس‌جمهور اشرف غنی نیست. آقای خلیلی همچنان ارگ ریاست‌جمهوری را متهم کرده بود که صلح را در انحصار خود گرفته است.

خلیلی در  نشست «حزب وحدت اسلامی افغانستان» در کابل تأکید کرده بود که به‌خاطر رسیدن به صلح باید مردم افغانستان و مجموعه‌های سیاسی به‌عنوان طرف اصلی طالبان در گفت‌وگوهای صلح در نظر گرفته شود.

این در حالی است که گروه طالبان تا کنون حاضر به گفت‌وگو و مذاکره‌ی مستقیم با حکومت افغانستان نشده است. گفت‌وگوی این گروه با نمایندگان امریکا در قطر جریان دارد. مذاکرات بین‌الافغانی یکی از موضوعات مورد بحث در گفت‌وگوهای امریکا و طالبان گفته شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала