دکتران از راههای دیگر انتقال کرونا ویروس خبردادند

© AP Photo / Dake Kang دکتران از راههای دیگر انتقال کرونا ویروس خبردادند
 دکتران از راههای دیگر انتقال کرونا ویروس خبردادند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دکتران چینی هشدار داده اند كه کروناویروس، كه به سرعت در سراسر جهان پخش می شود، می تواند از طریق چشم به بدن انسان نفوذ كند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، داکتر چینی وانگ گوانگفا که به بیماران مبتلا به سینه وبغل ناشی از کرونا ویروس امداد رسانی می کرد به این بیماری دچار شده است، وی گفت که می توانسته از طریق غشاهای مخاطی چشم آلوده شده باشد، زیرا با توجه به رعایت مسائل احتیاطی از عینک ایمنی استفاده نکرده بود.

نتيجه گيرى نهایی دانشمندان چين در باره منبع كروناويروس - اسپوتنیک افغانستان
نتيجه گيرى نهایی دانشمندان چين در باره منبع كروناويروس

ویروس شناسان پیشرو تأیید کرده اند که این "کاملاً امکان پذیر" است - به روشی مشابه، از طریق مخاط چشم وقتی آنها را با دستان لمس می کنید انواع معمولی آنفلوانزا نیز انتقال پیدا می کنند. این علاوه بر راههای استاندارد سرایت عفونت - با استنشاق قطرات میکروسکوپی ترشح شده توسط افراد بیمار هنگام سرفه و عطسه است. از این نظر، بسیاری از پزشکان معتقدند که پوشیدن ماسک فقط احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می دهد، اما خطرات را به طور کامل برطرف نمی کند.

توصیه‌های تکمیلی سازمان بهداشت جهانی (WHO) همچنین موارد زیر را شامل می شود: استفاده از دستکش در زمان حضور در اماکن عمومی، همچنین شستشو (و ضد عفونی کردن) دست ها پس از حضور در اماکن عمومی و لمس نکردن ضورت و چشم ها با دست.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала