ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیشنهاد رئیس جمهور غنی برای ایجاد گروه ویژه مبارزه با اختطاف

رییس جمهور غنی می گوید که یک گروه ویژه مبارزه با ربایندگی(اختطاف) از سوی ریاست امنیت ملی و وزارت امور داخله با همکاری دادستانی کل ایجاد شود.

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری امروز چهارشنبه(9دلو) در یک خبرنامه گفته است که رییس جمهور غنی شام روز گذشته در دیدار با صرافان شهر کابل، تاکید کرده که مشکلات صرافان به اقدامات جدی و عاجل نیاز دارد.

بر بنیاد اعلامیه در این دیدار، امرالله صالح معاون اول تیم انتخاباتی دولت ساز، دادستان کل کشور، سرپرست وزارت داخله و سرپرست ریاست امنیت ملی نیز حضور داشته‌اند.

در این دیدار، صرافان افغانستان خواست‌ها، پیشنهادات و مشکلات شان را در عرصه‌های مختلف با رییس جمهور کشور، شریک ساخته‌اند. آنان گفته اند که مشکل امنیت و اختطاف صرافان، تعدیل شماری از ماده‌های قواعد، لوایح و مقررات دافغانستان بانک و توجه به دوسیه‌های صرافان را مطرح کرده و خواستار توجه دولت در زمینه شده‌اند.

طالبان چهار کارمند کمیسیون انتخابات را اختطاف کردند - اسپوتنیک افغانستان
طالبان چهار کارمند کمیسیون انتخابات را اختطاف کردند

آقای غنی نیز گفته که مشکلات صرافان جدی گرفته می‌شود و برای حل آن اقدامات جدی و عاجل صورت خواهد گرفت. او به نهادهای زیربط هدایت داد تا به تمام قضایای صرافانی که تحت بازداشت قرار دارند، رسیدگی عاجل  صورت گیرد.

همچنین، آقای غنی دستور داده که یک گروپ ویژه مبارزه با اختطاف از سوی امنیت ملی و وزارت امور داخله به همکاری دادستانی کل کشور ایجاد گردد، تا این مشکل جدی سرمایه گذاران به خصوص صرافان به زودترین فرصت حل گردد. 

رییس جمهور غنی گفته که به منظور حل مشکلات صرافان با وزارت‌های مالیه و امور داخله، دافغانستان بانک و دادستانی کل کشور نشستی را برگزار و در جلسه‌ای با صرافان، نتیجه صریح اقدامات خویش را شریک خواهد کرد.

این در حالی است که صرفان از مدت‌ها به این طرف از اختطاف، باج‌گیری و زورگویی‌ها در کشور شکایت کرده‌؛ اما گفته می‌شود تا هنوز به مشکلات آنان توجه لازم صورت نگرفته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала