ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بزرگترین اقتصاد اروپا به مشکل پول نقد روبرو است

© AFP 2021 / Daniel Rolandبزرگترین اقتصاد اروپا به مشکل پول نقد روبرو است
بزرگترین اقتصاد اروپا به مشکل پول نقد روبرو است - اسپوتنیک افغانستان
بانک‌های آلمانی با مشکل کمبود جا برای نگهداری وجه نقد روبرو هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، بانک‌های آلمانی با مشکل پول نقد روبرو هستند، به نظر می‌رسد که این بانک‌ها جایی برای نگهداری وجه‌های نقد ندارند، زیرا انبارهای پول اقتصاد اول اروپا پر هستند.

همسر نتانیاهو به‌خاطر سفارش غذا از پول دولت جریمه شد - اسپوتنیک افغانستان
همسر نتانیاهو به‌خاطر سفارش غذا از پول دولت جریمه شد

در ماه دسمبر، نقدینگی در بانکهای آلمانی به رکورد 43.4 میلیارد یورو رسید. این نقدینگی سه برابر بیشتر از ماه مه 2014 زمانی که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره بانکی را به زیر صفر کاهش داد. از آن زمان، سیاست بانک مرکزی اروپا تغییر نکرده است. علاوه بر این، در سپتامبر سال گذشته، این نرخ به منهای 0.5 درصد کاهش یافته است. این بدان معنی است که بانکها مجبور هستند برای سپرده‌های خود به بانک مرکزی اروپا پرداختی داشته باشند. بسیاری از موسسات مالی احساس کردند که نگه داشتن پول نقد، حتی با در نظر گرفتن مشکلات مربوط به نگهداری، سودآورتر است.

این راه حل موسسات مالی منجر به مشکلات جدیدی شد. در این راستا صاحب انبارهای پول در مونیخ گفت که وی چندین درخواست از بانک‌ها برای ذخیره وجه نقد دریافت کرده است، اما به اجبار تمامی آنها را رد کرده است، زیرا دیگر جایی باقی نمانده است. کارشناسان انتظار دارند که این وضعیت در آینده نزدیک به ساخت وسایل ذخیره‌سازی پول جدید منجر شود.

در این گزارش ذکر شده است که این مشکل همه بانکهای اروپایی را نگران کرده است، اما در آلمان وضعیت حاد است. این مشکل به دلیل ویژگی‌های جامعه آلمان است که با حفظ اطلاعات شخصی و پرداخت‌های نقدی، محافظه کارانه عمل می‌کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала