طالبان: انتخاب اشرف غنی در تضاد با روند صلح است

© Sputnikطالبان: انتخاب اشرف غنی در تضاد با روند صلح است
طالبان: انتخاب اشرف غنی در تضاد با روند صلح است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه طالبان در بیانیه‌ای انتخابات افغانستان را جعلی خواند و تعیین دوباره رییس جمهور کنونی این کشور را در تضاد با روند صلح دانست.
امضا نکردن یک عضو کمیسیون انتخابات در سند نتایج انتخابات ریاست جمهوری - اسپوتنیک افغانستان
امضا نکردن یک عضو کمیسیون انتخابات در سند نتایج انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، طالبان انتخاب مجدد اشرف غنی به‌عنوان رییس‌جمهور افغانستان را محکوم کرد.

طالبان در بیانیه‌ای اعلام پیروزی اشرف غنی در نتیجه انتخابات را جعلی و نمایشی خواند و تاکید کرد، که این تعیین بی‌معنی که زیر چتر اشغال صورت گرفته تلاشی ناکام برای خاک ریختن در چشم ملت افغانستان است.

این بیانیه همچنین افزود، که ملت مسلمان افغانستان پس از پایان یافتن اشغال، در مورد مسائل داخلی تصمیم خواهد گرفت و سرنوشت سیاسی خود را مشخص خواهد نمود، وآن زمان با حاکمیت یک نظام قوی اسلامی به آرمان‌های راستین خود خواهد رسید.

طالبان ادامه داده است، که انتخابات در زیر چتر اشغال و معرفی کردن خود به‌عنوان رئیس جمهور، چنانکه در ۱۹ سال گذشته مشکل ملت مسلمان افغانستان را حل نکرده، و از این پس هم حل نخواهد کرد.

این گروه بار دیگر تاکید کرد، که تعیین دوباره اشرف غنی در نتیجه انتخابات جعلی چنانکه غیر قانونی است و مشروعیت ندارد، همچنین با توجه به شرایط حساس قضیه کنونی افغانستان، با محتوای پروسه جاری صلح نیز در تضاد قرار دارد.

این بیانیه در حالی صادر شد که به تازگی تلاش ها برای توافق آمریکا و طالبان در دوحه به پایان رسیده و دوطرف اعلام کردند که در پایان فوریه این توافق به امضا خواهد رسید.

یادآوری می کنیم، که حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات گفت که از مجموع ۱۸۲۳۹۴۸ رای، اشرف غنی با بدست آوردن ۹۲۳۵۹۲ رای که معادل ۵۰.۶۴ درصد می‌شود برنده‌ی انتخابات ریاست جمهوری است. بربنیاد گفته‌های خانم نورستانی، عبدالله عبدلله ۷۲۰۸۴۱ رای معادل ۳۹.۵۲ درصد را بدست آروده و حکمتیار ۷۰۲۴۱ رای معادل ۳۰.۸۵ درصد را بدست آورده اند.

این کمیسیون پس از شش ماه توانست نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала