ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کابلوف: اگر کابل بخواهد، روسیه می تواند به این کشور نیرو بفرستد

© Sputnik / Alexander Natruskim / ورود به گالری تصاویرکابلوف: اگر کابل بخواهد، روسیه می تواند به این کشور نیرو بفرستد
کابلوف: اگر کابل بخواهد، روسیه می تواند به این کشور نیرو بفرستد - اسپوتنیک افغانستان
فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان گفته است، که اگر حکومت افغانستان بخواهد، مسکو می‌تواند برای مبارزه با تروریزم به این کشور نیرو بفرستد.
کابلوف: ممکن داعش توافق میان امریکا و طالبان را برهم بزند - اسپوتنیک افغانستان
کابلوف: ممکن داعش توافق میان امریکا و طالبان را برهم بزند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فدرال، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه برای افغانستان، مدیر گروه دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه گفته است، که اگر حکومت افغانستان بخواهد، مسکو می‌تواند برای مبارزه با تروریزم به این کشور نیرو بفرستد.

اما تاکنون هیچ تأیید رسمی درباره آنچه کابلوف گفته است، در دست نیست.
بر اساس گزارش این خبرگزاری، کابلوف اما تأکید کرده است، که نخست لازم است منتظر نتیجه گفت‌وگوهای میان‌ افغانستانی برای تشکیل حکومت ایتلافی باشیم که نماینده منافع همه مردم افغانستان باشد.
فرستاده ویژه روسیه برای افغانستان گفته است، که در پیوند به مبارزه با تروریزم و کمک‌ نظامی به افغانستان، مسکو منتظر یک حکومت عادی در کابل است و با آن درباره کمک نظامی صحبت خواهد کرد.
وی در پیوند به فرستادن سرباز به افغانستان افزوده است:- "ما نیت خوب خود را تحمیل نمی‌کنیم، اما وقتی مودبانه از ما درخواست شود، ما آماده‌ایم این کار را انجام دهیم. شرایط کمک توسط رهبری روسیه تعیین خواهد شد".

یادآوری می کنیم، که توافق نامه صلح میان امریکا و طالبان به تاریخ 29 فیبروری مطابق به 10 حوت، پس از حدود 18 ماه مذاکره در حضور نمایندگان نزیک به 30 کشور جهان در دوحه قطر امضا شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала