ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پس از عربستان، عراق و کویت نیز قیمت نفت را پایین بردند

© Sputnik / Vitaly Podvitskiپس از عربستان، عراق و کویت نیز قیمت نفت را پایین بردند
پس از عربستان، عراق و کویت نیز قیمت نفت را پایین بردند - اسپوتنیک افغانستان
عراق و کویت همچنان از مهمترین تولید کنندگان سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک هستند این دو کشور به پیروی از عربستان سعودی هم قیمت فروش نفت صادراتی خود را کاهش دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، عراق و کویت که از تولید کنندگان برجسته سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک هستند، به پیروی از عربستان سعودی هم قیمت فروش نفت ماه اپریل خود را کاهش دادند.

بنابراین، عراق قیمت فروش هر بشکه نفت بصره لایت را در ماه اپریل به 5 دالر کاهش داد. در همین حال طبق گزارش بلومبرگ، شرک دولتی ایالتی بازاریابی نفتی کشور قصد دارد صادرات ماه آینده را افزایش دهد.

کویت همچنان قیمت فروش نفت اش در آسیا به 6 دالر در هر بشکه کاهش داد. این در حالیست که به همین میزان نیز اخیراً آرامکو شرکت تولیدکننده نفت عربستان سعودی فروش نفت خام به کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا را کاهش داد.

شایان ذکر است که سقوط بازارهای جهانی در برابر زمینه عدم موفقیت مذاکرات برای تمدید توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت و قصد عربستان سعودی برای افزایش شدید تولید، در حال وقوع است و که با اعمال بیشترین تخفیف در طول 20 سال به مشتریان بزرگ می دهد. قیمت نفت برنت در صبح روز 9 مارچ به 31.30 دالر در هر بشکه کاهش یافت، اما تا عصر امروز تقریباً بر روی 37 دالر تنظیم شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала