ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عنقریب محمد بن سلمان پادشاه خواهد شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / محمد بن سلمان
محمد بن سلمان - اسپوتنیک افغانستان
منابع سعودی با اشاره به بگیر و ببندهای ولیعهد عربستان از تکیه زدن وی بر تخت شاهی قبل از ماه رمضان پرده برداشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از القدس العربی، یک منبع نزدیک به دربار پادشاهی عربستان افشا نمود: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به دنبال تکیه زدن بر تخت شاهی قبل از ماه رمضان است.

این منبع اظهار داشت: علت بازداشت احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف از سوی محمد بن سلمان این است که وی می‌خواهد قدرت را در عربستان به دست بگیرد و به زودی پادشاه این کشور شود.

محمد بن سلمان به دنبال ترور عموی خود بود - اسپوتنیک افغانستان
محمد بن سلمان به دنبال ترور عموی خود بود

منبع مذکور تاکید کرد: بسیاری در داخل آل سعود بر این باورند که محمد بن سلمان به دنبال تکیه زدن بر تخت شاهی قبل از رمضان، ماه آینده یا زمان برگزاری نشست جی بیست در ریاض و قبل از پایان دوره دونالد ترامپ است، زیرا نگران است که رئیس جمهور بعدی امریکا از وی حمایت نکند.

دو منبع وابسته به آل سعود اظهار داشته اند؛ محمد بن سلمان همه عوامل محمد بن نایف را حذف کرده است و بن نایف قدرت هیچ کاری را ندارد. بسیاری از این عوامل محمد بن نایف در تبعید به سر می‌برند یا از مناصبشان عزل شده اند.

منابع سعودی اعلام کردند: با بازداشت احمد بن عبدالعزیز همه آمال مخالفان محمد بن سلمان برباد رفته است. پس از اینکه محمد بن سلمان همه مخالفین را کنار زد جز احمد بن عبدالعزیز باقی نمانده بود و مخالفین وی را راس جنگ علیه محمد بن سلمان می‌دانستند. مخالفین پس از قتل خاشقجی بسیار امیدوار بودند که احمد بن عبدالعزیز بر محمد بن سلمان تاثیر بگذارد اما انتظار آنها بیجا بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала