ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیام رئیس‌جمهور پوتین به شهروندان روسیه در رابطه با شیوع ویروس کرونا

© Sputnik / Sergey Mamontov / ورود به گالری تصاویرپیام رئیس‌جمهور پوتین به شهروندان روسیه در رابطه با شیوع ویروس کرونا
پیام رئیس‌جمهور پوتین به شهروندان روسیه در رابطه با شیوع ویروس کرونا - اسپوتنیک افغانستان
رئیس‌جمهور روسیه ، که سفر خود به سن پترزبورگ را لغو کرده ، امروز در رابطه با شیوع ویروس کرونا پیامی خطاب به شهروندان کشور ایراد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی سخنانی گفت که توقف شیوع ویروس کرونا در روسیه به دلیل مساحت گسترده این کشور دشوار است.

رئیس‌جمهور پوتین خطاب به مردم این کشور اعلام کرد: از هفته آینده (دوشنبه هفته آینده) تا روز پنجم ماه اپریل در روسیه تعطیل عمومی اعلام می‌شود با این تفاوت که همه حقوق خواهند گرفت.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: همه زیر ساخت های حیاتی، بانک ها و سیستم حمل و نقل و مراکز دولتی در هفته آینده کار خواهند کرد. 

به گفته پوتین، اعلام یک هفته تعطیل عمومی برای پیشگیری از انتشار بیماری کرونا در روسیه است.

پوتین به دلیل شیوع کرونا هفته‌ آینده را در روسیه تعطیل اعلام کرد - اسپوتنیک افغانستان
پوتین به دلیل شیوع کرونا هفته‌ آینده را در روسیه تعطیل اعلام کرد

وی همچنان خاطرنشان کرد که همه پرسی عمومی برای اصلاح قانون اساسی روسیه که قرار بود 22 ماه اپریل برگزار شود به زمان دیگری موکول می‌شود.

رئیس‌جمهوری روسیه خطاب به مردم روسیه گفت: شما نباید بگویید این مساله به من مربوط نمی‌شود و بی تفاوت باشید چرا که در این صورت ما در آینده نزدیک با وضعیتی که در مورد شیوع کرونا در غرب شاهد هستیم، روبرو خواهیم شد.

پوتین با بیان اینکه همه اقتصادهای جهان بر اثر بیماری کرونا ضربه خورده اند، اضافه کرد: با تدابیر بکار گرفته توانستیم از انتشار همه جانبه بیماری در روسیه جلوگیری کنیم.

آقای پوتین، افزود: روسیه با توجه به موقعیت جغرافیایی پهناور خود نمی‌تواند از کرونا مصون بماند. در کنار ما کشوری (چین) است که کرونا در آن شیوع گسترده پیدا کرده است. نمی‌توان واقعاً از نفوذ کامل ویروس به کشور جلوگیری کرد.

وی گفت: آنچه که می‌توانیم باید انجام بدهیم و اقدامات حرفه‌ای و سازمان یافته و پیشگیرانه باید صورت بگیرد و هدف حفظ جان و سلامتی مردم است.

پوتین با قدردانی از داکتران و کادر درمانی شفاخانه‌ها و مراکز فوریت های طبی گفت: از مردم روسیه می‌خواهم به توصیه های داکتران توجه کافی کنند و این بویژه مربوط به شهرهای بزرگ کشور می‌شود.

وی سپس از مردم روسیه دعوت به حفظ نظم و آرامش و مسوولیت پذیری کرد و گفت: امن ترین کار ما ماندن در خانه است. ما در عرصه اقتصادی گامهای بیشتر برای حفظ اقتصاد کشور و وضع مالی مردم در این شرایط برمی داریم.

پوتین سپس به پیشنهادهای خود برای بهبودی وضع اقتصاد روسیه اشاره کرد.

 پوتین: من تصور می کنم که رأی گیری برای اصلاح قانون اساسی باید صورت گیرد   - اسپوتنیک افغانستان
پوتین: من تصور می کنم که رأی گیری برای اصلاح قانون اساسی باید صورت بگیرد

وی ازجمله گفت که همه کمک هزینه های اجتماعی و امتیازهای مالی شهروندان روس در نیم سال آینده بطور خودکار و بدون نیاز به نامه های اداری تمدید می‌شود.

پوتین پیشنهاد کرد مستمری برای بیکاران روسیه تا مبلغ 12 هزار روبل (حدود 150 دالر) افزایش بیابد.

رئیس‌جمهور پوتین پیشنهاد کرد تا کمک هزینه‌ای که بیماران روس و افرادی که در شفاخانه‌ها بستری شده اند تا سطح تعیین شده برای حداقل دستمزدها در روسیه افزایش بیابد.

وی پیشنهاد کرد تا به افرادی که وام های ویژه مصرف کنندگان و وام برای خرید خانه از بانک ها دریافت کرده اند فرصت کافی برای بازپرداخت وام داده شود.

وی پیشنهاد کرد به شرکت های روسیه نیم سال تسهیلات مالیاتی داده شود و فقط مالیات بر افزوده یا ان.د.اس گرفته شود.

به پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه، شرکت هایی که در بخش های آسیب دیده در اقتصاد روسیه فعالیت می‌کنند باید از اعلام ورشکستگی به مدت شش ماه آینده منع شوند.

پوتین پیشنهاد کرد میزان هزینه های بیمه برای شرکت ها به منظور افزایش درآمد کارکنان آن باید کاهش بیابد.

وی گفت که سرمایه هایی که در خارج از روسیه در محدوده های آزاد قرار دارد باید مشمول مالیات 15 درصد شود و با توجه به اینکه شهروندان روس مالیات 13 درصد بر درامد خود می‌پردازند، مالیات سرمایه های خارج از روسیه که 2 درصد است برای اقشار مردم روسیه غیرمنصفانه بنظر می‌رسد.

پوتین همچنان اضافه کرد که در ماه اپریل به کهنه سربازان روس و افرادی که در امور پشتیبانی در جنگ دوم جهانی شرکت کرده اند به مناسبت جشن هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ مبلغ 75 هزار روبل (یک هزار دالر) پاداش داده می‌شود.

تعداد کل بیماران مبتلا به کووید 19 در روسیه به 658 نفر می‌رسد که 410 نفر از آنها در مسکو قرار دارند و 29 نفر درمان شده اند و 122 هزار نفر هم تحت نظر هستند.

طبق گزارش سازمان جهانی صحت، حدود 370 هزار نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا مبتلا شده اند و کرونا جان 16 هزار نفر را گرفته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала