ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کروناویروس اروپا را به رکود شدید اقتصادی فرو برد

© AP Photo / Jose Luis Magana کروناویروس اروپا را به رکود شدید اقتصادی فرو برد
 کروناویروس اروپا را به رکود شدید اقتصادی فرو برد  - اسپوتنیک افغانستان
صندوق بین المللی پول: از آنجایی که شروع ویروس کرونا همچنان سبب تعطیلی بخش‌های بزرگ اقتصادی می‌شود، اروپا در رکود شدید اقتصادی فرو رفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، صندوق بین المللی پول IMF اعلام کرد، از آنجایی که شروع ویروس کرونا همچنان سبب تعطیلی بخش‌های بزرگ اقتصادی می‌شود، اروپا در رکود شدید اقتصادی فرو رفته است. پل ام تامسن، مدیر بخش اروپا صندوق بین‌المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد: «درحالی که ما نمی دانیم این بحران تا چه مدتی به طول خواهد انجامید، می دانیم که تاثیر اقتصادی آن شدید خواهد بود.» در اقتصادهای بزرگ اروپا، به عنوان بخشی از اقدامات محدودسازی شیوع این بیماری، خدمات غیر ضروری که یک سوم تولیدات این قاره به شمار می رود، توسط دولت ها تعطیل شده است.

وی افزود: «این بدان معناست که هر ماه این بخش ها تعطیل بمانند، به صورت کاهش 3 درصدی در تولید ناخالص داخلی سالانه تبدیل خواهد شد. با این حال یک رکود شدید در اروپا در سال جاری میلادی یک پیامد ناگزیر است.» ایتالیا با 98 هزار مورد تایید شده ابتلا و بیش از 10 هزار کشته در اروپا در راس قرار دارد و نزدکی دو سوم موارد ابتلا به این ویروس در جهان را به خود اختصاص داده است.

 ماکرون: ایتالیا نباید از کمک های روسیه «مست» شود - اسپوتنیک افغانستان
ماکرون: ایتالیا نباید از کمک های روسیه «مست» شود

بیشتر کشورهای اروپایی حریم هوایی، مرزهای دریایی و زمینی خود را بسته‌اند. صندوق بین المللی پول اعلام کرد هرچند « سیستم رفاه و مدل بازار اجتماعی قوی» اروپا به طور کلی ارسال کمک به کسب و کارها و خانوارها را آسان خواهد کرد اما «در مورد پیچیدگی این کار تردیدی وجود ندارد؛ این سیستم‌ها برای پاسخگویی به تقاضاها این حجم (همه گیر) که اکنون سیاست گذاران اروپایی با آن مواجه هستند، ایجاد نشده است.» بانک مرکزی اروپا اوایل ماه جاری میلادی برنامه‌های محرک اقتصادی به ارزش 750 میلیارد یورو (870 میلیارد دالر) از جمله خرید موقت دارایی‌ها، اعلام کرد.  

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала