رئیس جمهورغنی تعیینات جدید کابینه را متوقف ساخت

© Photo / ARGاشرف غنی
اشرف غنی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
«اشرف غنی» به درخواست رهبران سیاسی افغانستان و پس از اعلام آمادگی «عبدالله» برای گفت‌وگوها، روند عزل و نصب مقامات دولتی را متوقف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «وحید عمر» مشاور ارشد  رئیس جمهور کشور«اشرف غنی» گفت که برای ایجاد فضای مساعد برای گفت‌وگوهای سیاسی روند تعیین مقامات دولتی متوقف شده است.

وی در توئیتی نوشت: بنابر درخواست رهبران و بزرگان سیاسی کشور، اشرف غنی دستور داد تا تعیین اعضای کابینه برای 5 روز متوقف شود تا فرصت بیشتر برای گفت‌وگوهای سیاسی مساعد شود.

گفت و گوی اشرف غنی با نمایندگان اتاق تجارت زنان  - اسپوتنیک افغانستان
گفت و گوی اشرف غنی با نمایندگان اتاق تجارت زنان

پیش از این حامد کرزی، عبدالرب رسول سیاف، کریم خلیلی و یونس قانونی در بیانیه‌ای مشترک از غنی خواسته بودند تا از تعیین مقامات دولتی برای «یک زمان مقتضی» صرف نظر کند.

این شخصیت‌ها همچنین از عبدالله نیز درخواست کرده بودند تا زمان در نظر گرفته شده برای رسیدن به یک تفاهم جهت حل بحران سیاسی کنونی این کشور را تمدید کند.

عبدالله نیز در واکنش به درخواست رهبران سیاسی گفته بود که برای خروج از بحران سیاسی کنونی از طریق مذاکره و گفت‌وگو آماده است.

گفتنی است که اشرف غنی در روزهای اخیر نامزدهایی را برای ریاست برخی وزارتخانه‌ها و نیز دیگر پست‌های دولتی معرفی کرده که این انتصابات شامل: «حنیف اتمر» به عنوان وزیر خارجه، «طاهر زهیر» به عنوان وزیر اطلاعات و فرهنگ، «عبدالهادی ارغندیوال» به عنوان وزیر دارایی، «احمدضیا سراج» به عنوان نامزد ریاست امنیت ملی، «محمد داوود سلطان زوی» به عنوان شهردار کابل، «محمد ایوب سالنگی» به عنوان معاون مالی و اداری اداره ارگان‌های محلی و نیز «عبدالوحید قتالی» به عنوان والی هرات می‌باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала