آیا بیست کارمند ریاست جمهوری به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند؟

© Photo / M.Naderiآیا بیست کارمند ریاست جمهوری به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند؟
آیا بیست کارمند ریاست جمهوری به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند؟ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
چندین گروه کاری وزارت صحت‌ عامه افغانستان سرگرم نمونه‌گیری از مقام‌ها و کارمندان ریاست‌ جمهوری این کشور استند.
شمار بیماران کرونایی در افغانستان به ۵۲۱ نفر رسید - اسپوتنیک افغانستان
شمار بیماران کرونایی در افغانستان به ۵۲۱ نفر رسید

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سندهایی که به طلوع‌ نیوز رسیده‌اند نشان می‌دهند که از میان ۵۱۷ نمونۀ آزمایش بیماری کووید نزده از کارمندان ریاست‌ جمهوری، ۲۰رویداد مثبت بوده‌اند.

منابع می‌گویند، که پس از ثبت رویدادهای تازۀ ویروس کرونا در ریاست‌ جمهوری، بیشتر گروه‌های کاری وزارت صحت‌ عامه سرگرم نمونه‌گیری از مقام‌ها و کارمندان ریاست‌ جمهوری استند.

در حال حاضر، ده گروه از وزارت صحت‌ عامه برای شناسایی افراد مشکوک و بیماران کووید نزده در کابل کار می‌کنند.

اسدالله عصمت، رییس درمانگاه انتانی گفت:- "اگر ما کیت‌های کافی داشته باشیم و به هرپیمانه‌یی که شمار آزمایش افزایش یابد، بهترین نتیجه را می‌دهد، چون فرد آلوده به ویروس در جریان چهارده روز – که دورۀ خفای ویروس است – نتیجه اش مشخص می‌شود و به قرنطین می‌رود و به دیگران ویروس را انتقال نمی‌دهد".

نظام‌الدین جلیل، رییس درمانگاه های کابل نیز افزود:- "تیم‌های کاری ما در کابل افزایش یافته و از هرجایی‌که گزارش واقعات مشکوک می‌رسد، همکاران ما آن‌جا هم می‌روند و این‌ها نمونه را می‌گیرند... ما منتظر نتیجۀ [نمونه‌های گرفته شده از ریاست‌ جمهوری] استیم".

با گذشت هر روز نگرانی‌ها از گسترش ویروس کرونا و افزایش رویدادهای مثبت این ویروس در کشور بیشتر می‌شوند.

وزارت صحت‌ عامه می‌گوید، که رویدادهای تازه بیماران کووید نزده در ولایت‌های کابل، هرات، کندهار، لوگر، دایکندی، تخار، بامیان، پروان، غور بادغیس و نیمروز ثبت شده‌اند.

جلیل افزود:- "نتایجی که از ۲۴ساعت گذشته ما داشتیم، ۳۷نمونۀ مثبت در ده ولایت است. اما شمار زیاد واقعات در کابل است. رویدادهای مجموعی در کشور به ۵۲۱ رسیده. این نشان می‌دهد که وضعیت هنوز روبه بهبودی نیست و واقعات روبه افزایش است. تا دو هفتۀ آینده نیز واقعات ویروس کرونا رو به افزایش خواهد بود".

آمارهای وزارت صحت‌ عامه نشان می‌دهند، که شمار رویدادهای مثبت بیماری کووید نزده در کشور به ۵۲۱ رویداد افزایش یافته‌ است.

هرات و کابل دو ولایتی استند که بیشترین بیماران کووید نزده را دارند. پیش از این  نگرانی‌ها از کمبود امکانات آزمایشی در ولایت هرات مطرح شده‌اند.

وزارت صحت‌ عامه می‌گوید، که بربنیاد رهنمودهای بهداشتی، در مکان‌هایی که رویدادهای مثبت ویروس کرونا ثبت شوند از کارمندان آن محل و اعضای خانواده و کسانی که در تماس با بیمار مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند نمونه‌گیری می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала