جزئیات توافق جدید اوپک پلاس

© Sputnik / Maxim Bogodvid / ورود به گالری تصاویرجزئیات توافق جدید اوپک پلاس
جزئیات توافق جدید اوپک پلاس - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اعضای اوپک پلاس برای کاهش روزانه ده میلیون بشکه در ماه های می و جون به توافق رسیدند.
 ابراز تردید ترامپ در وفاداری معاونش  - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ از هماهنگی با اوپک پلاس در کاهش نفت خودداری کرد

به گزارش اسپوتنیک، وزارت انرژی جمهوری آذربایجان اعلام کرد، که اوپک پلاس  پس از مذاکرات ده ساعته روز پنجشنبه، بیانیه همکاری با این شرط را تصویب کرد که مکزیک که با شرایط مطرح شده موافق نیست، باید سهمیه های توافق شده برای تولید نفت را بپذیرد.

وزارت انرژی آذربایجان ضمن افشای جزئیات توافق اعلام کرد:- "در این مرحله، تعهدات مورد توافق تولید 6.085 میلیون بشکه در روز برای کشورهای اوپک و 3.915 میلیون بشکه در روز برای کشورهای خارج از اوپک رادر نظر می گیرد".

در باقی مانده سال، کل کاهش تولید نفت هشت میلیون بشکه خواهد بود، یعنی 18٪ سطح اکتبر 2018. همچنین اوپک پلاس متعهد شده از جنوری 2021 تا اپریل 2022 تولید خود را با شش میلیون بشکه کاهش دهد  که این میزان 14٪ از سطح اکتبر 2018 است.

مکزیک و سایر شرکت کنندگان اوپک پلاس درباره سطح پایه برای محاسبه کاهش استخراج نفت در توافق نامه جدید اختلاف نظر دارند. مقامات این کشور ضمن ابراز آمادگی برای کاهش تولید تنها به میزان  100 هزار بشکه ، با سهمیه سه مرحله ای در توافق اوپک پلاس و کاهش تولید در ماه های مه و جون به میزان 400 هزار بشکه در روز موافقت نکردند.

گفتگو درباره این موضوع روز جمعه درچارچوب گروه G20  ادامه خواهد یافت.

پیش از این اعلام شده بود، که در صورت دستیابی به توافق، روسیه و عربستان سعودی در ماه می - جون ملزم خواهند بود بیش از 8/8 میلیون بشکه در روز نفت تولید نکنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала