هشدار امریکا درباره جاسوسی روسیه در اوج گسترش ویروس کرونا

© Sputnik / Michael Klimentyevهشدار امریکا درباره جاسوسی روسیه در اوج گسترش ویروس کرونا
هشدار امریکا درباره جاسوسی روسیه در اوج گسترش ویروس کرونا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت امنیت داخلی امریکا اعلام کرده است، که روسیه با سوءاستفاده از بحران گسترش ویروس کرونا در امریکا درصدد جذب اطلاعات محرمانه است.
طیاره ترانسپورتی ان-124-100 روسلان - اسپوتنیک افغانستان
مردم امریکا از کمک های روسیه قدردانی نمودند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، وزارت امنیت داخلی امریکا در یک سند ادعا کرد، جاسوس‌های روسیه احتمالا در تلاش هستند از وضعیت پیش آمده در نتیجه بحران گسترش ویروس کرونا در امریکا به عنوان فرصتی برای دریافت اطلاعات محرمانه استفاده کنند.

پایگاه خبری یاهو نیوز در گزارشی اختصاصی خبر داده است، که به یک سند مرکز ضد اطلاعاتی وزارت امنیت داخلی امریکا دسترسی پیدا کرده که در آن به روسیه برای سوءاستفاده اطلاعاتی از بحران کرونا در امریکا اتهام‌زنی شده است.

در این سند که تاریخ نگارش آن ششم اپریل (۱۸ حمل) است، هشدار داده شده که سرویس اطلاعاتی روسیه «احتمالا در حال نظاره کردن پاسخ ایالات متحده به همه گیری کووید-۱۹ است».

در سند آمده است: «جمع آوری اطلاعات درباره زنجیره نقاط ضعف تامین زنجیره تجهیزات پزشکی می‌تواند از برای عملیاتها در آینده خبر بدهند؛ عملیاتهایی که هدف از آنها تضعیف عناصر کلیدی لجستیکی به منظور آمادگی در برابر یک حمله جنگی و یا استفاده فرصت طلبانه از این اطلاعات در یک وضعیت اضطراری هستند».

یاهو نیوز به دنبال انتشار این خبراختصاصی، نظر وزارت امنیت داخلی امریکا را درباره سند مذکرو جویا شده اما این وزارتخانه اظهارنظری درباره این سند نکرده است.

این رسانه امریکایی سپس از عملکرد دولت دونالد ترامپ در مواجهه با شیوع ویروس کرونا و شدت بالای ابتلای افراد و جان باختن آنها در این کشور انتقاد کرد و به ویژه درباره کمبود تجیهزات حفاظت شخصی از قبیل ماسک و هم دیگر تجیهزات پزشکی گله کرد.

یاهو نیوز سپس نوشت: «در همین برهه اما مسکو در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا توانست در عرصه افکار عمومی بین‌المللی به دستاوردها و امتیازهای بزرگی دست یابد. همین اوایل ماه جاری میلادی روسیه یک هواپیمای با محموله تجیهزات پزشکی به امریکا فرستاد محموله ای که در ابتدا به نظر می رسید کمک و هدیه باشد اما بعدا مشخص شد که آمریکا پول این تجهیزات را پرداخت کرده بود».

انتشار این خبر در حالی صورت گرفته که طبق اعلام کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا روز جمعه (دیروز) با ولادیمیر پوتین همتای روس خود درباره شیوع ویروس کرونا صحبت کرد.

در بخشی از سند منتسب به وزارت امنیت داخلی امریکا ادعا شده که روسیه از ماه جنوری ۲۰۲۰ ، در ارتباط با همه گیری ویروس کرونا یک کارزار انتشار اخبار غلط به راه انداخته است.

از نظر این وزارتخانه امریکا، روسیه از بحران کرونا به عنوان راهی برای تقویت عملیات‌های آینده خود در زمینه مسائل اطلاعاتی استفاده خواهد کرد.

در سند وزارت امنیت داخلی امریکا در این باره آمده است: «ما احتمال می‌دهیم که کرملین واکنش افکار عمومی امریکا به اطلاعات غلط را تحلیل می‌کند و برای به حداکثر رساندن تاثیرات آن هم در دوره کنونی وضعیت ناشی از کووید -۱۹ و هم در آینده از قبیل دخالت در انتخابات (ریاست جمهوری) ۲۰۲۰ در تکنیکهای خودش تعدیل‌هایی صورت می‌دهد».

گزارش یاهو نیوز درباره اتهام زنی وزارت امنیت داخلی امریکا به روسیه در شرایطی منتشر شده که پیش از این واشنگتن در برهه‌های مختلف به مسکو درباره حملات سایبری به امریکا و تلاش برای دخالت در انتخابات اتهام زده‌اند اما روسیه بارها این اتهام‌زنی‌ها را رد کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала