احساسات نخستین فردی که واکسن کرونا را دریافت کرد

© Fotolia / BillionPhotos.comاحساسات نخستین آزمایش کننده واکسن کرونا
احساسات نخستین آزمایش کننده واکسن کرونا   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جنیفر هالر آمریکایی، اولین فرد آزمایش کننده واکسن تجربی علیه ویروس کرونا یک ماه پس از آزمایش، درباره احساسات خود پس از تزریق صحبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از The Telegraph ، جنیفرهالر؛ زن 43 ساله آمریکایی که اولین داوطلب دریافت واکسن "کرونا ویروس" در جهان شد، به حضور در این آزمایش افتخار کرد.

این خانم آمریکایی که ساکن سیاتل و صاحب دو فرزند است و به عنوان اولین فرد سالم، داوطلب دریافت واکسن کروناویروس در آزمایش بالینی شد.

جنیفر هالر" راجع به احساسش پس از دریافت واکسن اضافه کرد: یک روز پس از دریافت واکسن کمی تب کردم. روز دوم در بازویم که واکسن به آن تزریق شده بود، احساس درد شدید داشتم، ولی پس از آن همه چیز مانند دریافت واکسن آنفلوآنزا آسان بود.

قرار است "جنیفر هالر" و دیگر داوطلبان دریافت این واکسن، دوز دوم آن را هفته بعد دریافت کنند و تا بهار 2021 میلادی تحت نظر قرار بگیرند.

 وی دریافت این واکسن را با واکسن معمولی "آنفلوآنزا" مقایسه کرد، ولی اذعان کرد داوطلب شدن برای این آزمایش با خطرهای بسیار زیادی همراه بوده است.

"جنیفر هالر" افزود: با انجام این آزمایش خطر بسیار زیادی در کمین من بود، ولی من فرد مثبت‌نگری هستم و فواید این آزمایش در ذهن من بسیار بیشتر از خطرات آن است

جنیفر هالر" گفته است، حتی در زمان دریافت واکسن ما احساس می‌کردیم که کمکی از دستمان برنمی‌آید. وی ادامه داد: من نمی‌توانستم برای توقف شیوع این بیماری فراگیر در سطح جهان کاری انجام دهم. ولی آزمایش واکسن روی بدن خود را به عنوان یک فرصت دیدم و با خود فکر کردم: شاید بتوانم برای کمک بهبود این شرایط کاری انجام دهم. وی در ادامه افزود:"من افتخار می کنم که بخشی از این روند بوده ام."

"هالر" گفت: این آزمایش که ماه گذشته انجام شد، به من حس کنترل بخشید. همه ما در کمک کردن به این شرایط ناتوان هستیم. ولی تزریق واکسن این حس را در من به وجود آورد که شاید بتوانم مفید باشم.

یادآوری می‌کنیم که اواسط ماه مارچ امسال، دانشمندان مؤسسه تحقیقاتی  Kaiser Permanente در ایالت واشنگتن  واکسنی را که در زمانی کوتاه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس COVID-19 تولید کرده‌اند را به بازوی یک خانم داوطلب 43 ساله تزریق کردند.

محققان در این تست، بخشی از کد ژنتیکی ویروس که مسئول ساخت پروتئینی در سطح ویروس است را تولید و وارد بدن یک انسان کردند. گفته شد که  داوطلبان دریافت واکسن در معرض خطر ابتلا به کرونا نیستند زیرا در این آزمایش، خود کروناویروس وارد بدن آنها نشده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала