ایجاد گروه ویژه برای تخلیه احتمالی کاخ سفید

© REUTERS / Joshua Robertsایجاد گروه ویژه برای تخلیه احتمالی کاخ سفید
ایجاد گروه ویژه برای تخلیه احتمالی کاخ سفید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام های امریکایی یک گروه ویژه را برای تخلیه احتمالی کاخ سفید به خاطر گسترش ویروس کرونا ایجاد کردند.
کاخ سفید: ترامپ تست کرونا نداده است - اسپوتنیک افغانستان
کاخ سفید: ترامپ تست کرونا نداده است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله نیوزویک، مقام های امریکایی در پیوند به گسترش بیماری همه گیر ویروس کرونا یک واحد ویژه را آماده کرده اند، که یکی از وظیفه های آنها تخلیه احتمالی دولت امریکا از کاخ سفید واشنگتن است.

پیش از این، موریل بوزر شهردار ناحیه کلمبیا، وضعیت اضطراری را برای یک ماه دیگر به دلیل گسترش فزاینده بیماران کرونایی تمدید کرده بود. نگرانی ها و جود دارد که گسترش ویروس کرونا در واشنگتن به اندازه خواهد رسید که کارکرد طبیعی دولت را غیر ممکن کند.

براساس این گزارش، یگان ویژه مشترک منطقه کلانشهر (JTF-NCR) متشکل از 10 هزار نیروی امنیتی در 16 مارچ تشکیل شده است. این یگان علاوه بر نگهبانی از پایتخت ایالات متحده در برابر دشمن احتمالی، باید از هر جهت آماده انتقال کاخ سفید و سایر بخش های کلیدی به جای امن باشد.

در این خبرنامه آمده است، که ساختمان ویژه پیش از این توسط هلیکوپترهای بلک هاووک از گردان هوایی 106 ساخته شده است که به طور خاص برای تخلیه طراحی شده است. افسران این واحد تأیید كردند كه آنها در حال مطالعه یك طرح جامع تخلیه اضطراری (JEEP) هستند كه مربوط به رهبری پنتاگون است. تخلیه رهبران غیرنظامی در پروتکل الحاقی اطلس شرح داده شده است، علاوه بر این سناریوهای پنهانی دیگری نیز وجود دارد.

یادآوری می کنیم، که هم اکنون ایالات متحده امریکا هم از دید قربانیان و هم آلودگان به ویروس کرونا در رتبه نخست جهان قرار داد. شمار بیماران کرونایی ثبت شده در این کشور به 678144 هزار و شمار درمان شدگان 57844 هزار و شمار جان باختگان به 34641 هزار نفر می رسد.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی و رسانه های جهان شمار بیماران کرونایی ثبت شده در کل جهان از آغاز تا به امروز به 2183581 هزار، شمار درمان شدگان 552735 هزار نفر و شمار جان باختگان به 146855 هزار نفر رسیده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала