توقف فعالیت آزمایشگاه تشخیص کرونا ویروس در هرات

Telegram
مسؤولان ریاست صحت‌عامه ولایت هرات می‌گویند که فعالیت آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در این ولایت بدلیل نبود امکانات متوقف شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، روز گذشته، فعالیت آزمایشگاۀ تشخیص ویروس کرونا در ولایت بلخ نیز بدلیل مشابهی متوقف شد.

در سراسر افغانستان هفت مرکز تشخیص ویروس است؛ دو مرکز در کابل، یک مرکز در هرات، یک مرکز در کندهار، یک مرکز در بلخ و یک مرکز هم در ننگرهار.

هر مرکز، چندین ولایت را زیر پوشش قرار می‌دهند.

میررحمان رحمانی شفاخانه شخصی‌اش را به تداوی بیماران کرونا تخصیص داد - اسپوتنیک افغانستان
میررحمان رحمانی شفاخانه شخصی‌اش را به تداوی بیماران کرونا تخصیص داد

ریاست صحت‌عامه هرات می‌گوید که روزانه صدها تن برای آزمایش ویروس کرونا به آزمایشگاه مراجعه می‌کنند اما بدلیل نبود امکانات آن‌ها نمی‌توانند بیماران مشکوک به ویروس کرونا را آزمایش کنند.

محمد رفیق شیرزی، سخن‌گوی ریاست صحت عامه هرات می‌گوید که تجهیزات مورد نیاز را از کابل درخواست کرده‌اند اما تاکنون فرستاده نشده‌است.

مقام‌های محلی هرات می‌گویند که با هماهنگی وزارت صحت‌عامه و سازمان جهانی بهداشت برای برطرف ساختن مشکلات آزمایشگاه این ولایت تلاش می‌کنند.

هرات در غرب افغانستان که با ایران همرز است و نخستین رویداد مثبت ویروس کرونا در افغانستان در این ولایت ثبت شد، اکنون بیشترین بیماران کووید – ۱۹ را در افغانستان دارد.

از میان ۹۹۳ بیمار کووید – ۱۹ در افغانستان بیش از چهارصد آن در ولایت هرات است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала