سربازان سابق آمریکایی خواستار خروج کامل نظامیان شان از افغانستان هستند

© Photo / Senior Airman Erin Piazza سربازان سابق آمریکایی خواستار خروج کامل نظامیان شان از افغانستان هستند
 سربازان سابق آمریکایی خواستار خروج کامل نظامیان شان از افغانستان هستند   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک نظرسنجی نشان می‌دهد که 73 درصد از ‌سربازان سابق آمریکایی خواستار خروج کامل نظامیان این کشور از افغانستان هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، یافته‌های یک نظرسنجی که توسط گروه «کهنه ‌سربازان نگران آمریکا» انجام شد، نشان می‌دهد که 73 درصد ‌سربازان سابق شرکت کننده در این نظرسنجی از خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان حمایت می‌کنند.

سال گذشته میلادی نیز نظرسنجی مشابهی انجام شده بود و حدود 60 درصد از شرکت کنندگان خواستار خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان بودند.

به نوشته میلیتاری تایمز، این نظرسنجی شامل نظرات حدود 700 کهنه ‌سرباز و نزدیک به 800 نفر از اعضای خانواده کهنه ‌سربازان بود 

نظامی آمریکایی در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
جنرال آمریکایی: خواست طالبان خروج کامل نیروهاست / به آنها نباید اعتماد کرد

 نیت اندرسون، مدیر اجرایی این گروه گفت: «افزایش حمایت خروج از افغانستان نشان دهنده خستگی از نزدیک به دو دهه جنگ است و فکر می‌کنم آگاهی مردم آمریکا نیز درباره اینکه ما چه مدت در جنگ بوده‌ایم نیز افزایش یافته است».

براساس توافق آمریکا و طالبان که 10 حوت در قطر به امضا رسید واشنگتن متعهد شد تا طی 14 ماه پس از امضای این توافقنامه همه نیروهای آمریکایی و ناتو از جمله تمام کارمندان غیرنظامی و غیردیپلماتیک، پیمانکاران امنیتی خصوصی، مربیان، مشاوران و پرسنل خدمات حمایتی از افغانستان خارج شوند.

با این حال ترامپ، پیش از امضای توافق تصریح کرده بود که پس از خروج نیروها از افغانستان در نظر دارد تا شمار نیروهای سازمان سیا و حضور اطلاعاتی در افغانستان را افزایش دهد.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала