کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ به حدود 4 تریلیون دالر می ‌رسد

© Photo / Ttarasiuk کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ در حدود 4 تریلیون دالر می ‌رسد
 کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ در حدود 4 تریلیون دالر می ‌رسد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش‌بینی کرد که در سال مالی جاری کسری بودجه دولت این کشور به رقم بی‌سابقه 3.7 تریلیون دالر خواهد رسید.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) روز جمعه در گزارشی پیش‌بینی کرد که کسری بودجه دولت ترامپ در سال مالی جاری به 3.7 تریلیون دالر خواهد رسید که این میزان کسری بودجه در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است.

بر اساس گزارش دفتر بودجه آمریکا، رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و مبالغ سرسام‌آوری که کاخ سفید با تصویب کنگره برای مقابله با این ویروس همه‌گیر و اثرات اقتصادی آن بر خانوارها و کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از این بحران در نظر گرفته است، منجر به یک کسری بودجه بی‌سابقه برای دولت آمریکا خواهد شد.

Трамп  - اسپوتنیک افغانستان
آمادگی کنگره آمریکا برای آغاز تحقیقات جدید علیه ترامپ

رکورد بیشترین کسری بودجه دولت آمریکا در یک سال مالی مربوط به اولین سال ریاست‌جمهوری باراک اوباما (سال 2009) است که در آن زمان دولت آمریکا برای نجات اقتصاد این کشور که گرفتار رکود شدید بود، اقدام به اتخاذ سیاست‌های مالی انبساطی کرد و در نهایت این سیاست‌ها منجر به کسری بودجه 1.4 تریلیون دالری برای دولت وقت آمریکا شد.

اگر پیش‌بینی کنگره درباره کسری بودجه دولت آمریکا در سال جاری محقق شود که با توجه به شرایط موجود کاملاً محتمل است، دولت ترامپ با اختلاف بسیار زیادی رکود بیشترین کسری بودجه در یک سال مالی را از آن خود خواهد کرد.      

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала