از بهترین مواد برای ساختن ماسک خانگی نامبره شد

© Sputnik / Miguel Сandеla / ورود به گالری تصاویر از بهترین مواد برای ساختن ماسک خانگی نامبره شد
 از بهترین مواد برای ساختن ماسک خانگی نامبره شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان آمریکایی بهترین مواد را برای دوختن ماسک پزشکی در خانه معرفی نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، محققان آزمایشگاه ملی آرگون (ایالات متحده) و دانشگاه شیکاگو پارچه های طبیعی و مصنوعی محبوب را برای حفظ ذرات آئروسل مورد آزمایش قرار دادند. نتایج این تحقیق در وب سایت انتشارات ACS منتشر شده است.

دانشمندان با انجام این آزمایش پی بردند که کدام مواد بهتر می توانند ذرات ویروسی را در حین نفس کشیدن متوقف کنند.

اندازه گیری ها بر روی دستگاه مخصوصی انجام شده است كه ذرات آزمایش را از طریق انواع مختلفی از بافت ها دور می كند و سپس متخصصان نمونه هایی از هوای تشكیل شده را گرفته اند.

بایرن مونیخ - اسپوتنیک افغانستان
ورزش
فروش 100 هزار ماسک ویژه بایرن مونیخ در 24 ساعت + عکس

بر روی پارچه هایی به جنس پنبه ، ابریشم ، نوعی پارچه ابریشمی ، فلانل و مواد مصنوعی متنوع ، آزمایش از ذرات به ابعاد مختلف از 10 نانومتر تا 10 میکرومتر عبور کرد. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که بهترین خاصیت سد ماسک های خانگی ساخته شده از پارچه های ترکیبی، به عنوان مثال، پنبه ای از نوعی پارچه ابریشمی، پنبه فلانل است. طبق این نتیجه گیری، مواد چند سطحی قادر به تأخیر و فیلتر کردن اکثریت ذرات قابل تنفس هستند.

با توجه به خاصیت مواد مختلف ، متخصصان روش فیلتراسیون الکترواستاتیک را برای مبارزه با ذرات ویروسی ارزیابی کردند. یک فیلتر الکترواستاتیک نه تنها می تواند ذرات معلق در هوا را به دام بیندازد بلکه آنها را نیز به خود جلب می کند. در همین راستا، دانشمندان توصیه کردند ماسک های ساخته شده از پلی استر نیز باید تحت بررسی قرار بگیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала