همگانی بررسی هیات حقیقت یاب مجلس از حمله بر مصلی شهید مزاری

© Photo / Haji Mohammad Mohaqeq FBهمگانی بررسی هیات حقیقت یاب مجلس از حمله بر مصلی شهید مزاری
همگانی بررسی هیات حقیقت یاب مجلس از حمله بر  مصلی شهید مزاری  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بیش از شصت نفر در حمله دو ماه پیش گروه تروریستی داعش بر مراسم  سالیاد رهبر پیشین حزب وحدت افغانستان جان باختند.
حمله بر مراسم یادبود مزاری در کابل - اسپوتنیک افغانستان
گلوله باری در مراسم شهید مزاری در کابل

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، هیات حقیقت‌یاب مجلس نمایند‌گان افغانستان نتیجه بررسی‌هایش را درباره حمله بر مراسم بیست وپنجمین سالیاد شهید استاد عبدالعلی مزاری، دیروز همگانی ساخت.

یافته‌های این هیات نشان می‌دهند، که فرمانده پولیس و رییس امنیت ملی کابل و نیز شماری از نیروهای پولیس و کارمندان امنیت ملی در کار تامین امنیت مصلی بی‌پروایی کرده‌اند و این هیات آن‌ها را که مسئول تامین امنیت آن مراسم بودند، به دادستانی کل معرفی کرده‌است.

غلام حسین ناصری، عضو این هیات گفت: "افرادی که به‌عنوان مسئول - چه دیروز در سر کار بودند و چه تا امروز در کار استند - از این‌ها تحقیقات را آغاز شود و آن‌ها پاسخ روشن به مردم افغانستان و قربانیان بدهند".

اعضای این هیات می‌گویند، که نهادهای امنیتی پذیرفته‌اند که در جلوگیری از این حمله کوتاهی شده‌است.

مهدی راسخ، عضو هیات بیان داشت: "مسئولان حوزه پولیس و امنیت ملی مقصر شناخته شده‌اند که اینها پاسپورت ساحه را دقیق مطالعه نکرده‌اند".

در حمله دو ماه پیش داعش بر مراسم بیست و پنجمین سالیاد شهید عبدالعلی مزاری در غرب کابل نزدیک به ۶۰ تن جان باختند و یک صد تن دیگر زخم برداشتند.

در همین حال، وزارت امور داخله می‌گوید، کسانی که در جلوگیری از این رویداد به کوتاهی متهم بودند به دادستانی کل معرفی شده‌اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله اظهار داشت: "پنج تن از منسوبین درجه اول حوزه ششم که مسئولیت تامین امنیت مراسم را داشتند آن‌ها زیر تحقیق قرار گرفته‌اند و به دادستانی کل دوسیه‌های شان فرستاده شده‌است".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала