بی‌پروایی ‌هراتیان دربرابر کروناویروس

© AP Photo / Massoud Hossaini بی‌پروایی ‌هراتیان دربرابرکروناویروس
  بی‌پروایی ‌هراتیان دربرابرکروناویروس  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مردم هرات بی پروایی دربرابر کروناویروس عید را پر جنب ‌وجوش تجلیل می ‌کنند.

به گرازش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، والی هرات، پیش از عید تاکید کرد که در روزهای عید محدودیت‌ها بر گشت‌وگذار ازسر گرفته می‌شود، اما در دو روز عید هیچ نوع محدودیتی از سوی حکومت در هرات وضع نشده‌است و ازدحام در جاده‌های شهر هرات هم‌چنان پا برجاست.

باشنده‌گان هرات بدون درنظر داشت خطر ویروس کرونا به دیدوبازدیدهای عیدی می‌‌پردازند.

سید وحید قتالی، والی هرات گفته بود: «چون ما احتمال می‌دهیم که در روزهای عید سطح تماس ما می‌تواند بلندتر باشند، به این خاطر روزهای عید را به‌طور کامل از تمام قوت استفاده می‌کنیم و مانع تردد مردم و مانع دید و بازدیدهای عیدی می‌شویم».

هم‌اکنون ۱۷۷۳ تن در هرات به بیماری کوویدنزده مبتلا شده‌اند و میزان مبتلا به این بیماری در چند روز اخیر در هرات افزایش چند برابری داشته‌است.

با این هم، شهر چهار میلیونی هرات در دو روز عید رمضان پر جنب‌وجوش است و مردم به توصیه‌های بهداشتی اهمیت نمی‌دهند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 11173 نفر رسید - اسپوتنیک افغانستان
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 11173 نفر رسید

نعیم، باشنده هرات گفت: «مجبوری است؛ به این خاطر که بیکاری است. نمی‌توانیم به خانه‌های خود بشینیم. چهل روز قرنطین بود. به خانه‌های خود بودیم. آخر نشد بیرون شدیم داخل شهر چون مجبوریم کار کنیم».

ریاست صحت‌عامه هرات هشدار می‌دهد که اگر توصیه‌های بهداشتی در نظر گرفته نشود، میزان مرگ و میر بدلیل کرونا افزایش خواهد یافت.

محمد رفیق شیرزی، سخن‌گوی صحت‌عامه هرات گفت: «استفاده از ماسک الزامی است.اگر رعایت نکنند، ما شاهد کثرت واقعات بیماری کوویدنزده در ولایت هرات خواهد بودیم».

 در حدود دو ماه می‌شود که شهر هرات در قرنطین است. اما در هفته‌های اخیر به‌گونه غیررسمی این قرنطین برداشته شده‌است و مردم به کار و فعالیت‌های شان برگشته‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала