پروازها از افغانستان به مشهد پس از 3‌ ماه از سرگرفته شد

CC BY-SA 2.0 / Aero Icarus / Mahan Air Airbus A310-304; EP-MNX@DUS;10.04.2013/702bt پروازها از افغانستان به مشهد پس از 3‌ ماه از سرگرفته شد
 پروازها از افغانستان به مشهد پس از 3‌ ماه از سرگرفته شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: پس از گذشت سه ماه از شیوع ویروس کرونا، اولین پرواز از کشور افغانستان به مقصد مشهد با استقبال جمعی از فعالان اجتماعی و اقتصادی شرق کشور از مسافران افغانستانی انجام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا محمد امانی ‌بنی با اعلام این خبر اظهار کرد: پیش از این پرواز نیز یک پرواز شامل کمک‌های بهداشتی مردمی هم‌وطنانمان برای مقابله با شیوع کرونا به کشور افغانستان ارسال شد.

توقف پروازهای بین المللی به افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
توقف پروازهای بین المللی به افغانستان

وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر مراودات اقتصادی، گردشگری، زیارتی بین ایران و افغانستان تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است. امیدواریم این مناسبات به زودی به حالت عادی خود بازگردد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی تصریح کرد: باتوجه به پیوند تاریخی ملت ایران و افغانستان انتظار می‌رود این اقدام تاثیرات خوبی بر تداوم مناسبات تجاری و گردشگری و مذهبی دو کشور داشته باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرودگاه‌های خراسان رضوی، امانی بنی افزود: هم‌اکنون بیش از سه میلیون مهاجر افغانستانی ساکن در ایران هستند و طی دهه‌های گذشته ایران کمک‌های زیادی به مهاجران افغانستانی داشته و روابط بسیار خوبی در این زمینه میان دو کشور حاکم است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала