ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گفت‌وگوهای هیات طالبان با حکومت ادامه دارد

© Sputnik / PM گفت‌وگوهای هیات طالبان با حکومت ادامه دارد
 گفت‌وگوهای هیات طالبان با حکومت ادامه  دارد - اسپوتنیک افغانستان
یک هیات گروه طالبان که روز گذشته برای گفت‌وگوها درباره رهایی زندانیان به کابل آمد، امروز نیز گفت‌وگوها را با نماینده‌گان حکومت افغانستان ادامه دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، هیات پنج‌نفری گروه طالبان پس از آن به کابل آمد که حکومت افغانستان نه صد زندانی این گروه را از زندان‌های کشور رها کرد – کاری که اکنون حکومت افغانستان می‌گوید ازبهر زمینه سازی برای برقراری آتش‌بس و آغاز گفت‌وگوهای میان افغانان انجام داده‌است.

طالبان در سه روز عید رمضان آتش‌بس اعلام کردند؛ آتش‌بسی که به‌گفتۀ شورای امنیت ملی افغانستان تاکنون نیز ادامه دارد. پیشتر منابع گفته بودند که این آتش‌بس به‌گونۀ غیررسمی و اعلام ناشده تا چهار روز پس از سوم عید ادامه خواهد یافت.

منابع نزدیک به طالبان می‌گویند که یکی از ماموریت‌های مهم این هیات پنج‌نفری گروه طالبان این است که در این مرحله برای رهایی ۳۵۰۰ زندانی این گروه از بند حکومت افغانستان زمینه‌سازی کند.

حمله بیش از صد جنگجوی طالبان بر مرکز ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب - اسپوتنیک افغانستان
حمله بیش از صد جنگجوی طالبان بر مرکز ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب

پیش از این سخن‌گوی دفتر طالبان در قطر گقت که به روز گذشته هشتاد تن از نیروهای دولتی که در بند طالبان بودند در ولایت‌های بغلان و کندز رها شدند.

حکومت افغانستان تاکنون دوهزار زندانی طالبان را رها کرده‌است و قرار است یک‌هزار دیگر را نیز رها کند. طالبان هم تاکنون ۳۳۰ زندانی حکومت را آزاد کرده‌است.

بربنیاد توافق صلح امریکا و طالبان باید تا پنج‌هزار زندانی طالبان و یک‌هزار زندانی حکومت افغانستان آزاد شوند.

بیشتر زندانیان طالبان که از سوی حکومت آزاد شده‌اند، به اتهام پیوند داشتن با طالبان و یا از میدان‌های جنگ بازداشت شده بودند.

با این حال مهم‌ترین خواست شهروندان افغانستان این است که طالبان رها شده از زندان، بار دیگر به میدان‌های جنگ باز نگردند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала