یک ویروس‌شناس در لابراتوار ووهان از نوع جدید ویروس کرونا خبر داد

© AP Photo / Wang Yuguoیک ویروس‌شناس در لابراتوار ووهان از نوع جدید ویروس کرونا خبر داد
یک ویروس‌شناس در لابراتوار ووهان از نوع جدید ویروس کرونا خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک ویروس شناس در چین گفته است که ویروس کرونا توسعه می یابد و بعدآ انتقال از شب‌پرک چرمی به انسان آسان تر خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از میرور، شی ژنگلی ویروس‌شناس و نویسنده چینی که با همراه همکارش کوی جیه کشف کرد که منشأ ویروس سارس خفاش (شب‌پرک چرمی) است. در مورد شیوع جدید ویروس کرونا هشدار داد.

هشدار مقامت چین از بازگشت دوباره ویروس کرونا  - اسپوتنیک افغانستان
هشدار مقامت چین از بازگشت دوباره ویروس کرونا

به گفته این متخصص، آنچه دانشمندان تا به امروز کشف کرده اند فقط نوک کوه یخ است. مقاله جدید وی که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، بیان می کند که ویروس های کرونا توسعه می یابند و بعدآ انتقال آنها از خفاش ها به انسان آسان تر خواهد شد. شی ژنگلی شیوع اخیر در ووهان را زنگ خطر جهانی توصیف کرد.
این ویروس شناس خاطرنشان کرد: مردم به طور فزاینده ای به طبیعت حمله می کنند و در کنار حیوانات وحشی شرایط ایده آل برای شیوع انواع بیماری ها ایجاد می شود. وی تاكید كرد كه خفاش ها در حال حاضر عامل شش همه گیری از جمله کووید-19 در بین انسانها بوده اند. وی توانست حدود 1500 نوع مختلف از ویروس های کرونا را در ارگانیسم خفاش ها کشف کند.
سازمان جهانی صحت یازدهم ماه مارچ ویروس جدید کرونا موسوم به کووید-19 را یک بیماری همه گیر خواند.
بر بنیاد گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون 10 میلیون و 414 هزار و 793 نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند؛ بیش از 5 میلیون و 669 هزار و 912 بیمار بهبود یافته و بیش از 508 هزار و 264 نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала