ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عراق خواهان جلوگیری از حملات ترکیه شد

© AFP 2021 / Bulent Kilicتانک های ترکیه
تانک های ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
سخنگوی وزارت خارجه عراق از احتمال رجوع بغداد به شورای امنیت سازمان ملل برای توقف عملیات نظامی ترکیه در خاک این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام داشت که ممکن بغداد برای دستیابی به توقف عملیات نظامی ترکیه در عراق به شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه عرب رجوع کند.

قوای توپچی ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
عربستان از عراق در برابر ترکیه حمایت می کند

سخنگوی وزارت خارجه عراق در خصوص اقدامات آتی احتمالی بغداد در پی حملات متداوم ترکیه به این کشور گفت: امکان درخواست عراق از شورای امنیت سازمان ملل برای برگزاری یک نشست اضطراری جهت بررسی این مسئله و همچنین نشست فوق العاده اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و دیگر ساختارها وجود دارد.

الصحاف با تاکید بر اینکه دولت عراق می تواند از دیگر اهرم ها از جمله اهرم اقتصادی برای تاثیرگذاری بر ترکیه استفاده کند، بیان داشت: ده ها شرکت اقتصادی و سرمایه گذاری (ترکیه) نیز در عراق با تراز مبادلات تجارتی بیش از 16 میلیارد دالر در سال در عراق فعالیت می کنند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه عراق، این کشور در حال حاضر در تلاش است تا مسائل از طریق گفتگو حل و فصل شوند. وی تصریح کرد: ما در مقابله با چالش هایی که بر امنیت منطقه تاثیر منفی می گذارد، بر طرز گفتگوی سیاسی و اصول همسایگی تاکید داریم.

پیشتر وزارت دفاع ترکیه از دو عملیات "پنجه عقاب" و "چنگال ببر" علیه حزب کارگران کردستان در مناطق شمالی عراق خبر داد. بغداد در واکنش به این موضوع دو بار یادداشت اعتراض خود را تحویل سفیر ترکیه داده است. وزارت خارجه عراق ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه تامین امنیت سرحدی با حفظ منافع دو کشور، از انقره خواسته است اقدامات یک جانبه نظامی خود را متوقف کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала