هشدار دانشمندان از ظهور کرونا ویروس جدید در دهه آینده

Telegram
تیمی از محققان هشدار دادند که در دهه آینده نوع جدید ویروس کرونا ظهور خواهد کرد که قابلیت انتقال از جانوران به انسان را دارد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه « The Straits Times»،محققان سنگاپوری هشدار دادند که ویروس جدید کرونا از جانوران به انسان منتقل خواهد شد.

وان لینف رهبر برنامه بیماری‌های عفونی جدید وابسته به دانشگاه ملی سنگاپور اعتراف کرد که نمی توان زمان دقیق شیوع ویروس جدید را اعلام کرد و اینکه تا چه حد شیوع آن گسترده و جدی خواهد بود. متخصصان نگران هستند که کووید-19 از انسان به جانوران منتقل شده و پس از مدتی این فرایند برعکس شود.

معاون رئیس مدرسه عالی تندرستی جامعه در سنگاپور متذکر شد که تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا می تواند دهها بار بیش از  شاخص‌های رسمی باشد.  تنها راه کشف تعداد واقعی مبتلایان، انجام تست آنتی بادی است.

محقق انستیتوت ویروس‌شناسی ووهان نیز از گسترش جدید ویروس کرونا صحبت کرده و گفته بود که کشف این ویروس فقط قله کوه یخ است و آن را میتوان یک سیگنال نگران‌کننده برای کل جهان دانست.

  بحران کرونا جهان/ شمار مبتلایان در هند از روسیه پیشی گرفت   - اسپوتنیک افغانستان
بحران کرونا در جهان/ شمار مبتلایان هند را در جایگاه سوم قرار داد

سازمان جهانی بهداشت پیش از این اعلام کرده بود که به طور دائمی در حال ارزیابی راه های انتقال نوع جدید ویروس کرونا است و یافته های جدید در این مورد را منتشر خواهد کرد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

تاکنون نزدیک به 11 میلیون و 500 هزار نفر از مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در سراسر جهان شناسایی شده اند. از این تعداد بیش از 534 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала