سازمان جهانی بهداشت: احتمال انتقال کرونا از طریق هوا هم موجود است

© REUTERS / HENRY NICHOLLSPeople wear protective masks as they walk at Oxford Circus, amid the coronavirus disease (COVID-19) outbreak in London, Britain, June 29, 2020.
People wear protective masks as they walk at Oxford Circus, amid the coronavirus disease (COVID-19) outbreak in London, Britain, June 29, 2020. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید شواهدی درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا وجود دارد اما این مسئله هنوز قطعی نیست.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه (7جولای)  درباره مسائل اخیر مطرح‌شده در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق هوا توضیحاتی ارائه کرد.

سازمان جهانی بهداشت گفت شواهد درباره اینکه این ویروس از طریق هوا منتقل می‌شود رو به افزایش است اما این مسئله هنوز قطعی نیست. 

سازمان جهانی بهداشت پیش از این اعلام کرده بود که به طور دائمی در حال ارزیابی راه های انتقال نوع جدید ویروس کرونا است و یافته های جدید در این مورد را منتشر خواهد کرد.

این در حالی است که بیش از 200 دانشمند اخیرا) در نامه‌‌ای به سازمان جهانی بهداشت از این سازمان خواستند اعلام کند ویروس کرونا از طریق هوا قابل انتقال است. 

ویروس  - اسپوتنیک افغانستان
هشدار دانشمندان از ظهور کرونا ویروس جدید در دهه آینده

دانشمندان در این نامه نوشته‌اند: «مطالعات با قطعیت نشان داده‌اند که ویروس‌ها حین تنفس، صحبت و سرفه به صورت قطراتی که به اندازه کافی ریزند تا در هوا شناور باقی بمانند انتشار می‌یابند.»

به گفته دانشمندان امضاءکننده نامه به سازمان جهانی بهداشت، ذرات هوا می توانند ویروس جدید کرونا را در فاصله‌ای بسیار بیشتر از یک متر پخش کنند.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌های قبلی تأکید کرده که راه انتقال COVID-19  از طریق قطرات تنفسی با اندازه‌های بزرگتر که است هنگام سرفه یا عطسه فرد بر روی زمین می‌افتند. این سازمان احتمال انتقال ویروس از طریق هوا، مگر در شرایط خاص پزشکی را رد کرده است.  

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه به اینکه «شواهد جدیدی» درباره احتمال انتقال این ویروس از طریق هوا یافت شده‌اند اعتراف کرد. 

بندتا آلگرنازی، کارشناس سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت که این سازمان نگاه انعطاف‌‌پذیری به پیدا شدن شواهد جدید درباره روش‌های انتقال این ویروس دارد. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала