طالبان: به دنبال تقسیم قدرت در افغانستان نیستیم

© AP Photo / Hussein SayedAfghanistan's Taliban delegation arrive for the agreement signing between Taliban and U.S. officials in Doha, Qatar, Saturday, Feb. 29, 2020.
Afghanistan's Taliban delegation arrive for the agreement signing between Taliban and U.S. officials in Doha, Qatar, Saturday, Feb. 29, 2020. - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک رسانه آمریکایی در گفتگو با برخی اعضای طالبان گزارش داد که طالبان خواستار کنترل 100 درصدی قدرت است و در پی تقسیم با دولت افغانستان نیست.

به گزارش اسپوتنیک، خبرنگار واشنگتن پست در سفر به ولسوالی «مروره» ولایت «کنر» که در 9 سال اخیر تحت کنترل طالبان بوده به نقل از اعضای این گروه گزارش می‌دهد که طالبان موافق تقسیم قدرت با دولت افغانستان نیست.

طالبان در مذاکرات قطر با لحنی مصالحه آمیز اعلام کرد که مسائل حقوق بشری، دموکراسی، تقسیم قدرت و ساختار نظام آینده سیاسی افغانستان در مذاکرات بین‌الافغانی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رایزنی رئیس جمهور غنی با رهبری بانک جهانی - اسپوتنیک افغانستان
رئیس جمهور غنی: کشتن مردم برای امتیازگیری، بدترین رویکرد طالبان است

«یاسر» عضو 26 ساله طالبان در این باره گفت: ما تنها قدرت 100 درصدی در افغانستان را قبول خواهیم کرد.

این نشریه آمریکایی نوشت که در طی این سفر اعضای طالبان که با آن‌ها مصاحبه شد بر این باور بودند که پس از خروج نیروهای آمریکایی دیر یا زود طالبان کنترل تمام کشور را بدست می‌گیرد.

یاسر افزود: تقسیم قدرت غیرقابل قبول است و امکان داشتن یک دولت اسلامی چند پارچه وجود ندارد.

«امان‌الله ارابی» یک فرمانده 30 ساله طالبان نیز با تایید این اظهارات گفت که به باور وی هدف مذاکرات مستقیم این گروه با دولت افغانستان «انهدام کامل» دولت است تا یک دولت اسلامی جایگزین آن شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала