ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

از کشورهایی دارای ارزانترین اینترنت در جهان نام برده شد

© Fotolia / BillionPhotos.com از کشورهایی دارای ارزانترین اینترنت در جهان نام برده شد
 از کشورهایی دارای ارزانترین اینترنت در جهان نام برده شد    - اسپوتنیک افغانستان

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش تحقیقی شرکت « Content Review، در فهرست رتبه‌بندی ارزان‌ترین اینترنت همراه و نامحدود، قزاقستان در ردیف اول ایستاده است (قیمت اینترنت نامحدود در آنجا 929 روبل) (امروز هر دالر 73 روبل) است. پولند با دریافت متوسط 1.32 دالر در هر گیگابایت ارزان‌ترین اینترنت همراه را ارائه می‌دهد و روسیه ردیف سوم را با 887 روبل به خود اختصاص داده است. مکزیک و هند نیز ردیف های بعدی این فهرست را نصیب خود کردند. هند نیز با متوسط قیمت 0.26 دالر به ازای هر یک گیگابایت، ارزان‌ترین قیمت اینترنت همراه را به شهروندان و کاربرانش ارائه می‌دهد.

بطور کلی در جهان اینترنت همراه گران تر شده و 8 درصد افزایش نشان داده است. گفته می شود که دلیل گران شدن هر گیگابایت مشروط به راه‌اندازی شبکه « جی 5» و فشار بر شبکه اینترنت به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید است. بطور متوسط قیمت هر گیگابایت در جهان کمی بیش از 2 دالر است و در روسیه حدود 50 سنت. قیمت متوسط اینترنت نامحدود در جهان حدود 74 دالر است و در روسیه حدود 12 دالر.

فهیم هاشمی - اسپوتنیک افغانستان
باشنده گان پایتخت از انترنت بی کیفیت شکایت دارند

هم‌اکنون گرایش امتناع از تعرفه اینترنت نامحدود در کشورهای جهان مشاهده می شود و 10 کشور از 50 کشور با بهترین شاخص درآمد ناخالص ملی از این نوع قیمت‌گذاری خودداری کردند. راه‌اندازی شبکه «جی 5» نیز باعث افزایش قیمت اینترنت می شود.

به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید، فشار بر شبکه اینترنت از 20 تا 40 درصد افزایش یافت که بنوبه خود باعث افزایش مخارج  اوپراتورها برای رفع خرابی ها در شبکه و خطوط اینترنتی شد. در زمینه تحریم های آمریکا علیه هووای و شرکت های چینی، اوپراتورهای فراملی قیمت خدمات خود را افزایش دادند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала